زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» انتخاب سردبیر » مردم حق دارند بدانند چرا قضات فاسد اخراج شدند/هیچ خبری از طبری نیست
تاریخ انتشار : 2019/11/13 - 16:40
 کد خبر: 82193
 242 بازدید

واعظی:

مردم حق دارند بدانند چرا قضات فاسد اخراج شدند/هیچ خبری از طبری نیست

رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر اینکه رییس جمهور از مبارزه با فساد استقبال می‌کند، یادآور شد: اما مقابله با فساد در همه دستگاه‌ها و نهادها و قوا باشد.

مردم حق دارند بدانند چرا قضات فاسد اخراج شدند/هیچ خبری از طبری نیست

محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اظهارات رئیس جمهور در سفر استانی به یزد اظهار کرد: آنچه رئیس جمهور گفت جدید نیست. اگر یاد همه ما باشد یکی از شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور مبارزه با فساد بوده و وی تاکید کرده است که در این زمینه هیچ خط قرمزی ندارد و انصافا در این شش سال هم بر روی قول خود ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد: آنچه رئیس جمهور درباره اقلام بزرگ فساد مخصوصا دو میلیارد دلار مطرح کرد، چندین بار گفته شده است. حتی رئیس جمهور در شورای عالی امنیت ملی هم آن را مطرح کرد و طیب نیا وزیر وقت اقتصاد اطلاعات آن را به قوه قضائیه برای پیگیری فرستاد.

واعظی با بیان اینکه دولت از مبارزه با فساد استقبال می‌کند، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور می‌گوید که این مبارزه باید برای همه بخش‌ها، قوا و نهادها باشد و نمی‌شود فقط با فساد در دولت مقابله کرد. این بدان معنا نیست که با فساد در دولت مبارزه نشود. با فساد در دولت هم باید مقابله شود. در قوه قضائیه هم باید مقابله شود. اخیرا گفتند پنج، شش قاضی فاسد اخراج شدند اما این حق مردم است که بدانند چه فسادی رخ داده است و محاکمه این قضات کجا انجام شده است. گفته شد که طبری 16 سال فساد کرده است اما مدت‌هاست هیچ اطلاعاتی از وی نیست. موارد دیگری هم وجود دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: صحبت رئیس جمهور روشن است. او می‌گوید از مبارزه با فساد استقبال می‌کنیم اما این باید در همه دستگاه‌ها باشد و خط و خطوطی برای آن وجود نداشته باشد. ما فکر می‌کردیم قوه قضائیه از این صحبت‌های رئیس جمهور استقبال می‌کند زیرا در راستای سیاست‌های رئیس قوه قضائیه است، اما برخی برآشفته شدند و این صحبت‌ها را به انتخابات مجلس یا برادر رئیس جمهور ربط می‌دهند اما اینها چه ربطی به هم دارد. اگر رئیس جمهور می‌خواست درباره برادرش صحبت کند از قبل صحبت می‌کرد نه الان که همه چیز تمام شده است. همان کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند دو قطبی ایجاد می‌کنند. این فضایی که مخالفان به راه انداخته‌اند هیچ مبنایی ندارد. همه باید با فساد مقابله کنیم. نه اینکه بگوییم اگر مبارزه با فساد از زبان کسی گفته شود، درست است اما اگر از زبان دیگری گفته شود، معنای دیگری دارد.

واعظی درباره کمک دولت به ۱۸ میلیون خانواده نیازمند خاطر نشان کرد: وزارت رفاه لیست این خانواده‌ها را مشخص می‌کند و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مأمور شده است که بررسی کند چگونه منابع از بخش درآمدهای انرژی برای این کار تأمین شود. این منبع می‌تواند درآمدهای حاصل از گاز، گازوئیل، بنزین، نفت خام یا پتروشیمی باشد. اگر قیمتی خواسته باشد افزایش پیدا کند درآمد آن به این ۱۸ میلیون خانواده تعلق می‌گیرد.

وی درباره پیام گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران نیز تصریح کرد: ما آگاهانه این اقدام را انجام دادیم و گام‌های بعدی ما هم جدی‌تر خواهد بود. ما به عمد گام چهارم را برداشتیم تا اروپا متوجه شود اگر آن‌ها به تعهدات خود عمل نکنند ما هم نیازی نمی‌بینیم تعهدات خود را اجرا کنیم. البته ما دنبال خروج از برجام نیستیم و هر گاه طرف مقابل به تعهدات خود عمل کرد ما هم به تعهدات خود عمل خواهیم کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین درباره نحوه برخورد مقامات کشورهای منطقه با طرح ابتکار صلح هرمز گفت:‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی فضایی را علیه ایران در منطقه ایجاد کرده بودند و ما را به عنوان مخل امنیت منطقه معرفی کردند اما ما با ارائه این طرح اعلام کردیم به دنبال صلح در منطقه هستیم و اکنون کشورهای مختلف منطقه و خارج از منطقه از این طرح استقبال کردند و این طرح توانست توطئه علیه ایران خنثی کند. ما هم دنبال اقدام عملی برای تأمین امنیت منطقه با کمک کشورهای منطقه هستیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : انتخاب سردبیر , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه