زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۲۸
» اسلایدر اصلی » گروه ها و جناح های سیاسی با هوشیاری به دشمن اجازه سوء استفاده ندهند
تاریخ انتشار : 2019/11/10 - 9:54
 کد خبر: 81601
 190 بازدید

رئیس دفتر رئیس جمهور در نشست هم اندیشی فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد:

گروه ها و جناح های سیاسی با هوشیاری به دشمن اجازه سوء استفاده ندهند

رئیس دفتر رئیس جمهور همه گروه ها، طیف ها و حامیان و جناح های سیاسی را به درک شرایط امروز کشور فرا خواند و با توصیه به حفظ انسجام و وحدت اظهار داشت: زمانی که فشار حداکثری و تحریم اقتصادی دشمن بر روی ملت ایران وجود دارد و دشمنان معیشت مردم را هدف قرار داده اند، باید با هوشیاری بیشتری با مسائل مختلف برخورد کرد و اجازه سوء استفاده به دشمن را نداد.

گروه ها و جناح های سیاسی با هوشیاری به دشمن اجازه سوء استفاده ندهند

محمود واعظی در نشست هم اندیشی فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد با بیان اینکه امروز در کشور با مشکلاتی مواجه هستیم که خودمان منشاء ایجاد آن نبودیم، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات موجود از خارج از کشور نشات می گیرد لذا همه باید در کنار هم برای حل و فصل آن با یکدیگر همکاری کنیم.

وی با اشاره به سخنان تعدادی از فعالان سیاسی مبنی بر اینکه چرا رییس جمهور با مردم به صراحت سخن نمی گوید ، اظهار داشت: رییس جمهور همواره با مردم سخن می گوید اما آن حرف هایی که دوست دارید ایشان بزند سخنانی است که می تواند اختلاف ایجاد کند و دشمن خارجی از آن سوء استفاده نماید و این دولت قبل از هر چیز منافع ملی کشور را در نظر می گیرد و امروز در شرایطی هستیم که باید انسجام کشور را حفظ کنیم و هیچ پیامی از داخل کشور به خارج که نشان دهنده شکاف و دو دستگی باشد، ارسال نشود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه از سال گذشته جنگ تبلیغاتی، اقتصادی و روانی گسترده ای علیه ملت ایران از سوی دشمنان به راه افتاده است، گفت: به رغم همه فشارها امروز با تدابیری که اتخاذ شده شاهد شرایط نسبت به سال گذشته هستیم و از تاثیر فشارهای دشمنان علیه ملت ایران کاسته شده است و با توجه به همدلی و همبستگی که ایجاد شده معتقدیم با تقویت این انسجام و همدلی و در کنار یکدیگر می توانیم مشکلات را حل و فصل کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باید حافظه تاریخی مردم زنده نگه داشته شود، گفت: مردم باید بدانند چه اتفاقاتی در کشور افتاده است و دولت تدبیر و امید چه اقداماتی برای اصلاح امور در پیش گرفته است و این وظیفه همه شما فعالان سیاسی و فرهنگی است که اینگونه امور را به مردم توضیح دهید.

واعظی در ادامه با اشاره به سخنان یکی از فعالان فرهنگی در خصوص وضعیت معلمان اظهار داشت: دولت به طور جدی تلاش دارد تا جایی که امکان دارد به وضعیت معلمان رسیدگی کند و در این راستا دریافتی معلمان نسبت به گذشته افزایش یافته است اما معتقدیم همچنان باید تلاش کنیم تا وضعیت آنها به نقطه مطلوب برسد.

وی در خصوص اشتغال فارغ التحصیلان استان یزد گفت: در این زمینه معتقدم که باید تلاش شود که پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در سطح استان گسترش یابد تا به واسطه آنان فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب و مشغول به کار شوند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص مشکل آب استان یزد اظهار داشت: باید همزمان که به فکر انتقال آب دریا به استان یزد هستیم، نسبت به صرفه جویی در مصرف آب نیز حساس باشیم. دولت وظیفه خود می داند که آب شرب مردم استان را تامین کند و در این راستا به طور جدی در تلاش هستیم که آب این استان از مسیری که از خلیج فارس و کرمان می گذرد به یزد برسد و این برنامه ای است که دولت با جدیت دنبال می کند و در این راستا اولویت تامین آب شرب مردم است.

واعظی در ادامه به موضوع انتخابات اشاره کرد و با تاکید بر لزوم حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: بدون تردید حضور باشکوه مردم در انتخابات در شرایط کنونی می تواند بهترین پیام برای دشمنان و بدخواهان ملت ایران باشد که بدانند که مردم ایران هوشیار و در صحنه هستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: در شرایط کنونی مهم این است که همه تلاش کنیم که در فضای خوب و دوستانه، انتخابات پرشور برگزار شود و از همه گروه ها و احزاب می خواهم که انتخابات را به صحنه اختلاف و تخریب یکدیگر تبدیل نکنند بلکه صرفا برنامه ها و سیاست های خود را به مردم معرفی کنند و از تخریب خودداری کنند.

واعظی اضافه کرد: متاسفانه عده ای که به ظاهر از دوقطبی سازی ابراز انزجار می کنند در سخنان و روزنامه هایشان غیر از ایجاد شکاف و دوقطبی چیزی پیدا نمی شود و به عنوان دولت بر این اعتقاد هستیم که ایجاد دوقطبی در جامعه در این مقطع حساس به ضرر کشور و وحدت ملی است.

در این مراسم شماری از فعالان سیاسی و فرهنگی دیدگاه ها و پیشنهادات خود را در خصوص موضوعات مختلف مطرح کردند.

دولت برای تکمیل زیرساخت ها و عمران و آبادانی روزافزون استان یزد اهتمام جدی دارد

محمود واعظی در دیدار آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با ارائه گزارشی از برنامه ریزی های انجام شده برای سفر کاروان تدبیر و امید به استان یزد اظهار داشت: پیش از سفر استانی کاروان تدبیر و امید در جلسات متعدد همه مشکلات ، نیازمندی ها و ظرفیت های استان یزد مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم برای رفع مشکلات و ایجاد تحول در روند توسعه استان اتخاذ گردیده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برای تکمیل زیرساخت های استان در بخش های راه، راه آهن و فعال کردن معادن و ظرفیت های گردشگری ، صنایعی مانند سرامیک و نساجی در سطح استان تصمیمات مناسبی اتخاذ شده که در جریان سفر به اطلاع مردم خواهد رسید و دولت مصمم است با جذب همکاری بخش خصوصی و بانک ها بتواند تحولی در توسعه استان ایجاد کند.

وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای تامین آب آشامیدنی استان یزد تصریح کرد: دولت خود را متعهد می داند آب شرب مردم استان یزد را تامین کند.

آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش های دولت، سفر رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان یزد را فرصت مغتنمی برای رفع مشکلات استان دانست و تلاش برای تقویت بخش معادن، کشاورزی، نساجی و همچنین تامین آب استان یزد را مورد تاکید قرار داد.

آیت الله ناصری همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل فرهنگی و اعتقادات دینی مردم استان یزد، تقویت روحیه و تعهد دینی جوانان و نوجوانان را حائز اهمیت دانست.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه