زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۲۸
» تله تایپ » امیر دریادار سیاری: آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم
تاریخ انتشار : 2019/11/09 - 12:36
 کد خبر: 81487
 159 بازدید

امیر دریادار سیاری: آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر این‌که آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم، گفت: دشمنان جرأت کوچکترین تعرضی به منافع ما را ندارند و با وجود حضور در غرب و شرق کشور و جنوب و شمال خلیج فارس، نتوانستند کوچکترین اقدامی علیه منافع کشورمان انجام دهند.

امیر دریادار سیاری: آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم

به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به بیانات فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر اینکه نیروهای مسلح باید مواظب فتنه‌ها باشند گفت: این مسئله بسیار قابل توجه است. فتنه یعنی اینکه دشمنان می‌خواهند اوضاع و احوال یک کشور را به هم بریزند و امنیت را از آن کشور ببرند، خط خود را رفته، اهداف خود را دنبال کنند و منافع مدنظر خودشان را به دست بیاورند و ملتی را به بیچارگی و بدبختی بیاندازند.

وی با طرح سوالی مبنی بر این‌که چه کسانی این هدف را دنبال می کنند؟ ادامه داد: عناصری که ضد انقلاب، ضد ملت شریف ایران و ضد نیروهای مسلح و بشریت هستند، این گونه اهداف را دنبال می‌کنند و سرافرازی، افتخار و بزرگی را برای ملت ما نمی‌خواهند و بلکه عکس آن را دنبال می کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا که اخیرا به طور مجدد احتمال استفاده گزینه نظامی علیه ملت ایران را مطرح کرده است، خاطرنشان کرد: دشمن ما در ۴۱ سال گذشته همواره این مطالب را مطرح کرده است. ما ملت با تجربه ومقاومی هستیم و فراز و نشیب‌های بسیاری را طی کرده‌ایم و دشمن را به خوبی می‌شناسیم و نقاط ضعف و قدرت آنها را خوب می‌دانیم و بارها گفته‌ایم که هر کسی نسبت به مرزها یا منافع ملت ما، عملیات تعارضی داشته باشد، آینده خود و اتفاقی که برایش می افتد را خودشان باید پیش بینی کنند.

وی ادامه داد: ما بارها گفته و اعلام کرده ایم و دشمن نیز به خوبی می داند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان یک نیروی مسلح مقتدر و آماده است و این اقتدار و توان بالای بازدارندگی به راحتی به دست نیامده است و آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم.

امیر دریادار سیاری همچنین تاکید کرد: در کنار همتی که پای کار آمده و ملتی که از نیروهای مسلح با تمام وجود حمایت کرده اند و تجهیزات و تسلیحاتی که کاملا بومی است، قاطعانه اعلام موضع می کنیم و به همین دلیل دشمنان جرأت، کوچکترین تعرضی به منافع ما را ندارند. در غرب و شرق ما اقداماتی داشته‌اند و کشورهای جنوب خلیج فارس نیز کاملا در اختیار آنهاست، اما نمی‌توانند کوچکترین اقدامی علیه منافع ما انجام دهند.

رئیس ستاد ارتش درباره نقش ایران در شکست‌های متعدد آمریکا در سطح منطقه و جهان یادآور شد: قطعا سیاست استکبارستیزی و مقاومت موجب شکست سیاست‌های آمریکا در سطح منطقه و جهان شده است. سیاست ضداستکباری و مبارزه با استکبار و استکبارزدایی در سطح کشور ما و منطقه و با عمقی که جمهوری اسلامی ایران امروز بدست آورده و شکل‌گیری مقاومت در سطح کشورهای منطقه و حمایت ایران از این جبهه موجب شکست استکبار در منطقه و جهان شده است.

وی همچنین درباره عدم امکان خرید تسلیحات خارجی و حرکت ارتش به سمت ساخت تجهیزات بومی و رسیدن به خودکفایی گفت: ارتش در دفاع مقدس نیز با اتکا به توانمندی‌های داخلی و با ایمان و شجاعت به دفاع از کشور پرداخت و در حالی که تحت شدیدترین تحریم‌ها بودیم، به سمت تعمیر، نگهداری و نوسازی تجهیزات رفت تا خلأ‌هایی که به دلیل تحریم‌ها به وجود آمده بود و در کشور احساس می‌شد، جبران شود و با لطف پروردگار توانست به خوبی این خلأها را پر کند.

امیر دریادار سیاری گفت: امروز افتخار ارتش آن است که با وجود سنگین تحریم ها به خودکفایی رسیده و ما با افتخار اعلام می کنیم که در عرصه‌های زمینی دریایی و هوایی امروز به جایی رسیده‌ایم که می‌توانیم تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را در همه ابعاد تامین کنیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه