زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۲۸
» اسلایدر اصلی » واعظی: بزرگترین سرمایه ما وحدت است
تاریخ انتشار : 2019/11/07 - 13:25
 کد خبر: 81015
 230 بازدید

دیدار رییس دفتر رییس جمهور با علما و روحانیون شهرستان عسلویه

واعظی: بزرگترین سرمایه ما وحدت است

رئیس دفتر رئیس جمهور روز پنجشنبه در دیدار علما، روحانیون و شوراهای شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: وحدت و همدلی آرامش بخش جامعه است و آنچه توطئه دشمنان را خنثی می کند همین همدلی و انسجام بین آحاد مردم است.

واعظی: بزرگترین سرمایه ما وحدت است

محمود واعظی با اشاره به اینکه در آستانه هفته وحدت قرار داریم و با تبریک آغاز ولایت امام عصر (عج)، تاکید کرد: دولت همواره تلاش کرده وحدت و همدلی در همه سطوح به ویژه در استان ها و شهرهایی که در آن اقوام و مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می کنند، حفظ شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه استان بوشهر به معنای واقعی تبلور وحدت و همدلی بین اقوام است، گفت: آنچه امروز در این منطقه شاهد هستیم و همزیستی مسالمت آمیز بر اساس اخلاق و آموزه‌های اسلامی باید به الگویی در کشور و همچنین در کشورهای منطقه تبدیل شود.

واعظی با اشاره به برخی تلاش‌های تفرقه افکنانه در منطقه، گفت: باید تلاش کنیم هفته وحدت، پیام وحدت و همبستگی در کل جهان باشد تا بتوانیم دست به دست هم بر مشکلات غلبه کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تفرقه و شکاف ایجاد شود، گفت: بزرگترین سرمایه همه ما وحدت و همدلی است که باید برای حفظ آن بکوشیم.

واعظی در بخش دیگری از سخنان خود حقوق شهروندی را از جمله اولویت های اصلی رییس جمهور عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دکتر روحانی و از وعده‌های ایشان به مردم در سال 92 عملیاتی و اجرایی کردن منشور حقوق شهروندی بود که در همین دولت تدوین و ابلاغ شده است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه یکی از بندهای منشور حقوق شهروندی این است که حقوق همه اقشار در سراسر کشور به رسمیت شناخته شود و شهروند درجه یک، دو و سه نداشته باشیم، گفت: امروز افتخار نظام اسلامی این است که در همه نقاط کشور پروژه های متعددی برای توسعه و پیشرفت متوازن در حال اجراست و کل کشور به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است.

واعظی با بیان اینکه با اتکاء به توان داخلی و استفاده از ظرفیت و توانمندی های متخصصان کشور گام های بسیار خوبی در کشور برداشته شده است، گفت: همه باید تلاش کنیم دل ها به هم نزدیک شود و نباید اجازه دهیم تبلیغات مسموم خارجی و جنگ روانی و جنگ نرم دشمنان به ایجاد تفرقه و شکاف در بین مردم منجر شود و روند توسعه کشور را با اخلال مواجه کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با اشاره به بحران های منطقه تاکید کرد: این مشکلات از بیرون به کشورهای منطقه تحمیل شده است. آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه به دنبال تضعیف اسلام و ایجاد تفرقه در بین مسلمانان در کشورهایی همچون یمن، عراق، لبنان، سوریه هستند و دست آمریکا و ایادی اش در این بحران ها به روشنی دیده می شود.

واعظی با بیان این که دست هایی برای اختلاف افکنی در بین مسلمانان فعال است، گفت: در مقاطع مختلف با ساختن طالبان و داعش به نام اسلام به دنبال ضربه زدن به اسلام بودند و با این کار تفرقه افکنی را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال جنگ های نیابتی در منطقه است و با اختلاف افکنی بین قومیت ها به دنبال ضربه زدن به اسلام است، گفت: از مردم عراق، سوریه و عزیزان مان در سپاه که با مبارزه با تروریسم و داعش مانع از تحقق هدف دشمنان شدند، تشکر می کنیم.

واعظی تاکید کرد: امروز نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و انسجام داریم و همه باید دست به دست هم برای تحقق وحدت جهانی گام برداریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالب مطرح شده از سوی مدیران، علما و ائمه جماعات حاضر در جلسه تاکید کرد: مسائلی که در رابطه با مشکلات منطقه مطرح شد، دغدغه دولت نیز هست و ما پیگیری مطالبات شما را وظیفه خود می دانیم و حتما این کار را انجام خواهیم داد.

واعظی با بیان اینکه مدیران وقتی می توانند بهترین تصمیم را بگیرند و به مردم خدمت کنند که در میان مردم باشند، گفت: ما به این مردم که در شرایط سخت ناشی از تحریم های ناعادلانه دشمنان تحمل کرده اند ،بدهکاریم و همه تلاش خود را برای حل مشکلات انجام خواهیم داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سلامت مردم برای ما بسیار مهم ا ست، اظهار داشت: حل مشکل محیط زیست منطقه با جدیت از سوی مدیران استان و مسوولان کشوری در حال پیگیری است و اطمینان می دهم که دولت به دنبال حل این مشکل 30 ساله منطقه است.

واعظی همچنین موضوع اشتغال جوانان را از دغدغه های دولت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه آمارهای ارائه شده حکایت از جذب و اشتغال نیروهای بومی در منطقه دارد و این سیاست مدیران استان است که با جدیت دنبال می شود. البته جذب ها نباید فقط در سطوح پایین باشد بلکه مدیران در سطوح بالا نیز باید از افراد شایسته بومی منطقه انتخاب شوند.

رئیس دفتر رئیس جمهور رسیدگی به وضعیت بهداشت، درمان، تامین آب آشامیدنی سالم و حل مشکلات اشاره شده از سوی حاضران در جلسه را مورد تاکید قرار داد و گفت: به رغم مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم ها، برای رسیدگی به نیازها و مشکلات مناطق محروم هیج محدودیتی قائل نمی شویم.

پیش از سخنان رییس دفتر رییس جمهور، استاندار بوشهر، فرماندار عسلویه، نماینده مردم عسلویه در مجلس، امام جمعه شهرستان، امام جمعه اهل سنت عسلویه، امام جمعه کنگان و همچنین رییس شورای شهر عسلویه طی سخنانی به بیان اقدامات انجام شده در استان و همچنین مشکلات موجود اشاره کرده و خواستار رفع این مشکلات شدند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه