زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۲۸
» بین الملل » همه جانشینان احتمالی البغدادی
تاریخ انتشار : 2019/10/31 - 11:41
 کد خبر: 80313
 193 بازدید

همه جانشینان احتمالی البغدادی

پس از تایید خبر هلاکت ابوبکر البغدادی از سوی دونالد ترامپ، رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند که «عبدالله قرداش»، به عنوان جانشین البغدادی انتخاب می‌شود.

همه جانشینان احتمالی البغدادی

 

عصر روز یکشنبه و پس از آنکه رسانه‌های آمریکایی خبرهایی درباره هلاکت ابوبکر البغدادی منتشر کردند،دونالد ترامپ طی اظهاراتی در کاخ سفید این خبر را تایید کرد. در پی تایید خبر هلاکت «ابوبکر البغدادی»، رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که “جانشین او «عبدالله قرداش» خواهد بود.”

“عبدالله قرداش” از افسران رژیم بعث عراق در زمان دیکتاتوری صدام است که نام «ابوعمر ترکمانی» را برای خود انتخاب کرده است؛ «سعید مولا» و «عبدالله العفری» از نام‌های دیگر او هستند.

جانشین احتمالی ابوبکر الغدادی کیست

«ایاد العبیدی» و «ایاد الجمیلی» نیز ۲ نفر دیگری هستند که طی سل‌های اخیر از آن‌ها به عنوان جانشین‌های احتمالی ابوبکر البغدادی نام برده شده است. قرداش از اهالی «تلعفر» عراق است و پیش از این از سرکرده‌های گروه القاعده نیز بوده که سپس به داعش پیوسته است.

روزنامه «سان» انگلیس نیز در گزارشی به این موضوع پرداخته و ضمن بیان این مطلب که عبدالله قرداش به «پروفسور» نیز معرف است گفته که او پیش از این نیز در کنترل امور داعش نقش داشته است.

پیش از این پایگاه تایمز با اشاره به چند تکه شدن گروه تروریستی داعش نوشت “احتمال پذیرش ریاست قرداش بر این گروه تروریستی با توجه به انشعاب‌های به وجود آمده، اندک و اتخاذ استراتژی مشترک دور از انتظار است. ”

با این وجود ترامپ روز سه‌ شنبه با انتشار پیامی در صفحه توییتر مدعی هلاکت عبدالله قرداش شد. رئیس جمهور آمریکا در این پیام توییتری نامی از عبدالله قرداش به میان نیاورده، اما نوشت: “زندگی جانشین شماره یک ابوبکر البغدادی از سوی نیروهای آمریکایی پایان یافته است.” ترامپ افزود که “او احتمالا به بالاترین جایگاه در داعش می‌رسید، اما در حال حاضر مُرده است.”


برچسب ها : ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه