زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۲۸
» اسلایدر اصلی » ترامپ: ابوبکر بغدادی مثل سگ مُرد
تاریخ انتشار : 2019/10/27 - 17:54
 کد خبر: 79890
 258 بازدید

ترامپ: ابوبکر بغدادی مثل سگ مُرد

رئیس جمهور آمریکا در یک اعلامیه رسمی و در حضور خبرنگاران کشته شدن ابوبکر بغدادی، رهبر داعش را اعلام کرد.

ترامپ: ابوبکر بغدادی مثل سگ مُرد

رییس جمهور آمریکا دراین نشست خبری در مورد چگونگی کشته شدن سرکرده داعش گفت: بغدادی مُرده است. او در عملیات دیشب، به یک تونل فرار و در انتهای تونل خود را منفجر کرد.

بخش‌های مهم صحبت‌های ترامپ را در ادامه بخوانید:

از روسیه، ترکیه و عراق و کردهای سوریه تشکر می کنم

با انفجار جلیقه اش، خود و ۳ کودکش را به کشتن داد. خانه البغدادی شامل چند تونل بود.بغدادی به مدت 2 هفته در این مکان تحت نظر بود.

۸ هواپیمای آمریکایی در عملیات انتقال هوایی نیروها به خانه البغدادی ( رهبر داعش) مشارکت داشتند.

البغدادی مثل سگ مرد.

2 ساعت عملیات طول کشید.

8 بالگرد و مردان بزرگ در این عملیات مشارکت داشتند.

من مانند فیلم‌های سینمایی صحنه را تماشا می‌کردم.

دیشب شب بزرگی برای آمریکا و جهان بود.

متن کامل این خبر را در ادامه بخوانید:

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (یکشنبه) گفت: در پی تلاش های آمریکا بزرگترین تروریست جهان ابوبکر البغدادی کشته شد، او رهبر داعش و موسس آن بود که بزرگترین گروه تروریستی جهان است.پس از مرگ البغدادی جهان امن‌تر شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی گفت: کشتن و بازداشت البغدادی از اولویت های اصلی آمریکا بود. آمریکا عملیات بزرگی را در شمال غرب سوریه انجام داد که عملیات موفقی بود و این عملیات را با موفقیت به پایان رساند.

وی افزود: من عملیاتی را انجام دادم که تاکنون کسی انجام نداده بود. یک سری از همراهان تروریست البغدادی هم کشته شدند. مردم منطقه و کودکان آنجا قبلا خارج شده بودند. جسد البغدادی تکه تکه شده اما اطمینان حاصل کردیم که این جسد متعلق به اوست. البغدادی در یک تونل بسته کشته شد او خود را با کمربند انتحاری به همراه کودکانش کشت.

ترامپ در ادامه اظهار داشت: این عملیات دو ساعت به طول انجامید.بعد از این عملیات به اسناد بسیار حساسی درباره داعش دست یافتیم.

با مرگ البغدادی عظمت آمریکا را در در تحقق اهدافش نشان داد. تروریست‌ها مردم بیگناه را هدف می‌گیرند این وحشی‌ها در مسیرشان به هیچ کس رحم نمی‌کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: ماه گذشته مرگ حمزه بن لادن،‌پسر بن لادن رهبر القاعده را اعلام کردیم که این تاکیدی بر عزم ما در مبارزه با تروریسم است. ما 100 درصد حکومت داعش را نابود کردیم. ما به پیگرد تروریست‌ها ادامه می‌دهیم. داعش از بدترین گروه های تروریستی در تاریخ جهان است.

ترامپ بار دیگر گفت: او مرده است و این برای ما یک افتخار و موفقیت بزرگ است. هیچ نیروی آمریکایی در این عملیات کشته نشد، من از نیروهای سوریه دموکراتیک به خاطر حمایتهاشان تشکر میکنم، این عملیات بسیار سختی بود. همچنین از همکاری‌های اطلاعاتی موفق تشکر می‌کنم، دوست دارم از تفنگداران دریایی که در این عملیات شبانه کمک کردند و از ژنرال مارک میلی نیز تشکر کنم. دیشب شبی مهم برای آمریکا بود. البغدادی مثل یک ترسو کشته شد او فرار می‌کرد و گریه می‌کرد، البغدادی مثل یک سگ و یک ترسو کشته شد.

ترامپ با اشاره به همکاری روسیه، ترکیه و عراق در این عملیات گفت: از سوریه، ترکیه روسیه و عراق به خاطر کمکشان در عملیات کشته شدن بغدادی تشکر می کنم. عراق و روسیه در این عملیات به ما کمک کردند و در مناطقی نقش نظارتی داشتند.

او سپس درباره این عملیات گفت: . ما البغدادی را برای چند هفته تحت نظر داشتیم، او تلاش‌هایی برای تغییر مکان انجام داد. هشت بالگرد و نیروهای نظامی در این عملیات مشارکت کردند. نیروهای ویژه آمریکا با به دست آوردن اطلاعات از محل او توانستند این عملیات را انجام دهند. ترکیه هم با ما همکاری کرد. به دلیل مشکل تردد در این منطقه عملیات سخت بود. هواپیماهای ما در عرصه هوایی که روسیه در آن تسلط داشت پرواز کردند، روسیه با ما در این رابطه همکاری کرد. در زمینه هوایی همکاری روسیه و عراق در این عملیات عالی بود. ترکیه از اجرای این عملیات اطلاع داشت. من و معاونم پنس و دیگران شاهد اجرای عملیات بودیم. نیروهای ما حین عملیات هدف تیراندازی قرار گرفتند اما اوضاع را سریع تحت کنترل درآوردند. این عملیات از دو هفته قبل آغاز شد، ما اول محل را به دقت مشخص کردیم، ولی چون مرتبا نقشه تغییر می‌کرد عملیات کمی به طول انجامید، با یک سری تجهیزات پیشرفته محل اختفای البغدادی را یافتیم. باعث افتخار است که ما این عملیات را با این دقت انجام دادیم و حتی یک نیروی ما هم کشته نشد. ما به روس‌ها گفته بودیم که به آنجا می‌رویم.

ترامپ گفت: مهم است که انسان چطور بمیرد، ترسو یا مثل قهرمان.

شبکه خبری فاکس نیوز پیشتر گزارش داد، بین ۵۰ تا ۷۰ نیروی آمریکایی در این عملیات که به کشته شدن ابوبکر البغدادی انجامید، مشارکت داشتند و علاوه بر آزمایش دی‌ان‌ای، ویژگی‌های چهره‌ البغدادی هم شناسایی شده و مشخص شده است که فرد کشته شده در این حمله رهبر داعش بوده است.

ترامپ صبح امروز در پیامی توییتری بدون ذکر جزئیات گفته بود: «اتفاق بسیار مهمی روی داده است!» پایگاه نیوزویک به نقل از یک مسئول بلندپایه نظامی آمریکایی گزارش داد که رهبر گروه تروریستی داعش شنبه در حمله هوایی یک بالگرد در استان ادلب، واقع در شمال غرب سوریه کشته شده است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه