زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اقتصادی » ثروتمندترین فرد جهان در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد
تاریخ انتشار : 2019/10/25 - 17:59
 کد خبر: 79578
 210 بازدید

ثروتمندترین فرد جهان در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد

ریزش ۹ درصدی ارزش سهام آمازون باعث کاهش قابل توجه ثروت "جف بزوس" شد.

ثروتمندترین فرد جهان در یک روز 7 میلیارد دلار ضرر کرد

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، به دنبال انتشار گزارشی از عملکرد کمتر از حد انتظار شرکت آمازون، ارزش سهام این شرکت در بورس نیویورک با ریزش کم سابقه ۹ درصدی مواجه شد تا ارزش هر سهم این شرکت به ۱۱۸ دلار برسد. در این بین ثروت جف بزوس- بنیان گذار و مدیرعامل آمازون – که بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در جهان محسوب می شود، تنها در یک روز ۷ میلیارد دلار ریزش کرد. بزوس در حال حاضر مالک ۵۷ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۳۵۹ سهم از شرکت آمازون است.

اگرچه فروش شرکت آمازون در سه ماهه سوم امسال رشد بالای ۲۰ درصدی را تجربه کرد اما مخارج این شرکت نیز به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. به گفته آمازون تنها هزینه های حمل و نقل این شرکت در سه ماهه سوم سال به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال گذشته، ۴۶ درصد افزایش یافته است. میزان فروش آمازون با ۲۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۷۰ میلیارد دلار رسیده است.

جف بزوس در واکنش به این ریزش سهام گفته است که استراتژی این شرکت کماکان معرفی پیشنهادهای ویژه به مشتریان مخصوص است. وی افزود که این شرکت سرمایه گذاری‌های بیشتری روی مشتریان و استراتژی‌های فروش بلندمدت انجام خواهد داد.

آمازون پیش بینی کرده است که در سه ماهه انتهایی سال، میزان فروش این شرکت بین ۱۱ تا ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند. نیکلاس هیت – تحلیل گر موسسه ” هارگریز لندز داون” – گفت: هنوز مشخص نیست که رویکرد جدید آمازون تا چه حد موثر باشد. هنوز نسبت به کارایی آن سوالات زیادی وجود خواهد داشت.

در ماه های اخیر آمازون مجبور به افزایش دستمزدهای کارکنان خود شده است و برنامه های این شرکت برای در اختیار گرفتن زیرمجموعه‌های جدید و توسعه محصولات، هزینه های این شرکت را افزایش داده است و این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که در برخی از بازارهای اصلی این شرکت نیز موانع جدیدی ایجاد شده است؛ مالیات بر مصرف در ژاپن افزایش پیدا کرده است و کشورهای اروپایی نیز خواستار دریافت مالیات بیشتری از فعالیت های این شرکت در خاک خود شده اند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه