زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اسلایدر دوم » 10 نفر از باهوش ترین انسان های تاریخ
تاریخ انتشار : 2019/10/25 - 12:19
 کد خبر: 79526
 603 بازدید

10 نفر از باهوش ترین انسان های تاریخ

همواره برای سنجیدن هوش افراد به سوالاتی که انسان‌ها در کلاس ریاضی پاسخ داده‌اند توجه نمی‌کنند. انسان‌های نابغه‌ی زیادی در تاریخ وجود داشته‌اند که در یادگیری ابتدایی‌ترین نکته‌ها در آغاز تحصیل خود به مشکل برخورده‌اند. اما آن‌ها هیچ‌وقت ناامید نشده‌اند و با تلاش و هوش سرشار خود نظر دیگران را راجع به خود تغییر داده‌اند.

10 نفر از باهوش ترین انسان های تاریخ

به گزارش تدبیر تازه نیوزبرای مثال آلبرت انیشتین بار‌ها توسط معلمان دوره‌ی ابتدایی خود بیرون انداخته شد، زیرا معلمان گمان می‌کردند که انیشتین یک کودک کودن است. نیوتون نیز در کودکی همین مشکل را داشته است. تام کروز، بازیگر خو‌ش‌چهره و خوش‌تیپ هالیوود نیز در کودکی در یادگیری مشکل داشته است.

اما با این وجود همه این افراد در صنعت و رشته‌ی خود باعث تغییر شگفت‌انگیزی شده‌اند. آیا امروزه می‌توان تاثیر انیشتین و تیوتون را بر پیشرفت علم نادیده گرفت؟ در ادامه با برترین‌ها همراه باشید تا به معرفی ۱۰ فرد باهوش در تاریخ بپردازیم که همه‌ی که احتمالاً نام همه‌ی آن‌ها را شنیده‌اید.

۱۰. اسکندر مقدونی

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

تلاش‌های اسکندر برای فتح روسیه منجر به کشته شدن هزاران نفر شد، اما با این وجود از او به عنوان یکی از باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ یاد می‌شود.

اسکندر زمانی که تنها ۱۶ سال سن داشت پدرش را از دست داد و مجبور شد در همان سن بر مقدونیه حکومت کند. او زمانی که بر اثر گزش مالاریا از دنیا رفت، توانسته بود نقاط زیادی از آسیا را تحت سلطه‌ی خود درآورد.


۹. میکل آنژ

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

هنرمندان امروزی میزان تسلط بر هنر داوینچی و میکل آنژ را به یک اندازه می‌دانند. هرچند که آن‌ها دو سبک مختلف را در نقاشی‌های خود اجرا می‌کردند. ﻣﯿﮑﻞﺁﻧﮋ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻥ ﻧﺎﺑﻐﻪ‌ی ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻭ ﺍﺯ ﻣﻌﺮﻭﻓﺘﺮﯾﻦ ﭼﻬﺮﻩﻫﺎﯼ ﺭﻧﺴﺎﻧﺲ ﺍﯾﺘﺎﻟﯿﺎ ﻣﯽﺑﺎﺷﺪ. آثار این هنرمند امروزه الهام‌بخش هنرمندان بسیاری است.


۸. توماس ادیسون

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

توماس ادیسون ﻣﻬﻨﺪﺱ، ﻣﺨﺘﺮﻉ، ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﻭ ﮐﺎﺭﺁﻓﺮﯾﻦ ﺍﻫﻞ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﻮﺩ. ﻭﯼ ﻭﺳﺎﯾﻞ ﻣﺘﻌﺪﺩﯼ ﺭﺍ ﻃﺮﺍﺣﯽ ﯾﺎ تکمیل ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻣﻬﻢﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﻣﻌﺮﻭف‌ترﯾﻦ ﺁﻥﻫﺎ ﻻﻣﭗ ﺭﺷﺘﻪﺍﯼ ﺍﺳﺖ.

مدیر مدرسه ادیسون در دوران کودکی اعتقاد داشت که توماس ادیسون شاگردی کودن است و به همین علت او را از مدرسه اخراج کرد. اما امروزه از ادیسون به عنوان یکی از باهوش‌ترین افرادی که پا بر روی کره‌ی خاکی گذاشته‌اند، یاد می‌شود.


۷. لئوناردو داوینچی

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

داوینچی بر رشته‌های هنری بسیاری تسلط داشت. از داوینچی به عنوان ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ، ﻧﻘﺎﺵ، ﻣﺠﺴﻤﻪﺳﺎﺯ، ﻣﻌﻤﺎﺭ، ﻣﻮﺳﯿﻘﯽﺩﺍﻥ، ﺭﯾﺎﺿﯽﺩﺍﻥ، ﻣﻬﻨﺪﺱ، ﻣﺨﺘﺮﻉ، ﺁﻧﺎﺗﻮﻣﯿﺴﺖ، ﺯﻣﯿﻦﺷﻨﺎﺱ، ﻧﻘﺸﻪﮐﺶ، ﮔﯿﺎﻩﺷﻨﺎﺱ ﻭ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ یاد می‌شود.

وی را می‌توان به عنوان یکی انعطاف پذیرترین شخصیت‌های تاریخ دانست که در مسائل گوناگون تسلط بالایی داشت. ﺷﻬﺮﺕ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺩﺍﻭﯾﻨﭽﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪﺧﺎﻃﺮ ﻧﻘﺎﺷﯽﻫﺎﯼ «ﺷﺎﻡ ﺁﺧﺮ» ﻭ «ﻣﻮﻧﺎﻟﯿﺰﺍ» ﺍﺳﺖ. عده‌ای داوینچی را بزرگ‌ترین نقاش و بااستعدادترین شخصیت تاریخ می‌دانند.


۶. ویلیام شکسپیر

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

از ویلیام شکسپیر به عنوان یکی از بااستعدادترین شخصیت‌های تاریخ یاد می‌شود. این شاعر انگلیسی همچنین یکی از بزرگ‌ترین نمایشنامه نویسان تاریخ نیز است و از آثار معروف او می‌توان به «مکبث»، «هملت» و «شاه لیر» اشاره کرد. امروزه ضریب هوشی شکسپیر ۲۱۰ در نظر گرفته شده است. ﻭﯾﻠﯿﺎﻡ ﺷﮑﺴﭙﯿﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺯ ۲۳ ﺁﻭﺭﯾﻞ ۱۶۱۶ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺩﺭ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﻭ ﺩﻭ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﺭﮔﺬﺷﺖ.


۵. آدولف هیتلر

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

با وجود اینکه هیتلر باعث کشتار هزاران انسان شد، اما هنوز هم جزء یکی از باهوش‌ترین افراد تاریخ به حساب می‌آید. او با تشکیل مکتب «نازیسم» قصد داشت تا به جهانیان ثابت کند که کار‌هایی که انجام می‌دهد درست و برحق هستند. این هم یکی از دلایلی است که ثابت می‌کند هیتلر از هوش بالایی برخوردار بوده است.

ﻫﯿﺘﻠﺮ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﮐﻬﻨﻪﺳﺮﺑﺎﺯ ﻧﺸﺎﻥﺩﺍﺭ ﺟﻨﮓ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺍﻭﻝ، ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۲۰ ﺑﻪ ﺣﺰﺏ ﻧﺎﺯﯼ ﭘﯿﻮﺳﺖ و خیلی زود توانست ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۲۱ ﺑﻪ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺁﻥ برسد. گفته می‌شود آدولف هیتلر در شامگاه ۳۰ آوریل ۱۹۴۵ در حالی که ۵۶ سال سن داشت به زندگی خود پایان داده است.


۴. گالیلئو گالیله

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

گالیله ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪ ﻭ ﻣﺨﺘﺮﻉ ﺳﺮﺷﻨﺎﺱ ﺍﯾﺘﺎﻟﯿﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺳﺪﻩﻫﺎﯼ ۱۶ ﻭ ۱۷ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﺑﻮﺩ. ﮔﺎﻟﯿﻠﻪ ﺩﺭ رشته‌های ﻓﯿﺰﯾﮏ، ﻧﺠﻮﻡ، ﺭﯾﺎﺿﯿﺎﺕ ﻭ ﻓﻠﺴﻔﻪ تسلط ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﭘﺎﯾﻪﮔﺬﺍﺭﺍﻥ ﺗﺤﻮﻝ ﻋﻠﻤﯽ ﻭ ﮔﺬﺍﺭ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺩﺍﻧﺶ ﻧﻮﯾﻦ ﺑﻮﺩ. اطلاعاتی که گالیله پس از مرگ خود در علم نجوم به جای گذاشت، امروزه نیز بین دانشمندان مطالبی ارزشمند محسوب می‌شوند.


۳. استیون هاوکینگ

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

یکی از شایسته‌ترین افرادی که می‌تواند در فهرست ما قرار بگیرد استیون هاوکینگ است. هاوکینگ با اتکا به نبوغ خود توانسته است تعداد زیادی از تئوری‌های انیشتین را به اثبات برساند. تئوری‌هایی که انسان‌های زیادی در به اثبات رساندن آن‌ها ناتوان بوده‌اند. ﻫﺎﻭﮐﯿﻨﮓ ﺩﭼﺎﺭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ «ﺍﺳﮑﻠﺮﻭﺯ ﺟﺎﻧﺒﯽ ﺁﻣﯿﻮﺗﺮﻭﻓﯿﮏ» ﺑﻮﺩ ﻭ ﺍﺯ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺣﺮﮐﺖ ﻧﺎﺗﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩ، اما با این وجود کار‌های بزرگ بسیاری در جهت پیشرفت علم انجام داد.


۲. ایساک نیوتون

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

هیچ‌کس در نابغه بودن نیوتون شکی ندارد. فیزیک‌دان و ریاضی‌دانی که با مفاهیم پایه‌ای فیزیک خود باعث تغییری شگفت‌انگیز در علم و دانش شد. نیوتون احتمالاً تنها دانشمندی است که آموزه‌هایش در همه‌ی مدارس دنیا تدریس می‌شوند. نیوتون در زمان خود با دانشمندان زیادی هم‌عقیده نبود و اختلافاتی آشکار با آن‌ها داشت.


۱. آلبرت انیشتین

باهوش‌ترین انسان‌های تاریخ

همه‌ی ما تقریباً آلبرت انیشتین را می‌شناسیم و می‌دانیم که وی تا چه میزان شخص باهوشی بوده است. دانشمندان می‌گویند که انیشتین از مغز خود حدوداً ۴ درصد از انسان‌های معمولی، بیشتر استفاده می‌کرده است. وی به عنوان مشهورترین و تاثیرگذارترین دانشمند قرن ۲۰ شناخته شده است.

انیشتین همچنین در نواختن ویولون نیز مهارت بالایی داشته است. انیشتین در ۱۷ آوریل سال ۱۹۵۵ در حالی که ۷۶ سال سن داشت، از دنیا رفت. پس از مرگ وی تحقیقات و آزمایش‌های بسیاری بر روی مغز وی انجام شد.

منبع: wonderslist

رسول گل افلاک
به نقل از برترین ها

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , انتخاب سردبیر , تله تایپ , خبر داغ , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه