زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» خبر داغ » ترب سیاه معجزه‌ای برای سلامت کبد
تاریخ انتشار : 2019/02/03 - 13:40
 کد خبر: 39160
 260 بازدید

ترب سیاه معجزه‌ای برای سلامت کبد

ترب سیاه ماده‌ای به‌نام گلوتاتیون دارد که این ماده غذایی می‌تواند مواد ناخالص کبد را تصفیه و آن‌را سالم کند.

ترب سیاه معجزه‌ای برای سلامت کبد

ترب‌سیاه از قدیم به‌عنوان درمان بسیاری از بیماری‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفته است. به همین دلیل این گیاه در اروپا و آسیا بسیار شناخته‌شده است و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

با آنکه پوست این گیاه سیاه و بنفش تیره است، اما داخل این گیاه روشن است و سرشار از منیزیم، پتاسیم، ویتامین و آهن است، البته گروه خانواده‌های ویتامین C نیز در آن به‌وفور یافت می‌شود.

مزایای ترب‌سیاه در طب سنتی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. حمایت از سلامت کبد، کاهش چربی خون و بهبود شرایط هضم غذا از فوایدی است که این گیاه با خود همراه دارد.
پزشکان طب سنتی توصیه می‌کنند برای تمرکز اعصاب و کاهش استرس نیز ترب‌ سیاه مصرف کنید. این‌ها تنها فواید این گیاه نه‌چندان زیبا به‌حساب نمی‌آید، بلکه ترب‌سیاه در افزایش رشد مو و درمان سرفه نیز می‌تواند مؤثر باشد.

پزشکان می‌گویند از آنجاکه ویتامین C برای جلوگیری از بیماری‌های مزمن در بدن بسیار مفید است تلاش کنید ترب‌سیاه مصرف کنید، زیرا این ترب سرشار از ویتامین C است و می‌تواند به‌عنوان منبع این ویتامین برای افراد به‌حساب بیاید، البته افرادی که تصمیم به کاهش وزن‌ دارند مصرف ترب‌سیاه را در اولویت سبد غذایی خود قرار دهند، زیرا این گیاه چربی ندارد و سرشار از فیبر است و می‌توان آن را به‌راحتی مصرف کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه