زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۶
» اسلایدر اصلی » توصیه آملی لاریجانی به رهبران اروپا: سر عقل بیایید
تاریخ انتشار : 2018/12/10 - 14:48
 کد خبر: 30993
 532 بازدید

با اشاره به حوادث فرانسه

توصیه آملی لاریجانی به رهبران اروپا: سر عقل بیایید

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اعتراضات گسترده در فرانسه، رهبران اروپا را به خویشتن‌داری در برخورد با مردم خود توصیه کرد و نحوه مواجهه غرب با حوادث فرانسه بویژه بایکوت رسانه‌ای این حوادث و سکوت مجامع بین المللی را تصویری تمام قد از استانداردهای دوگانه جهان سلطه دانست.

توصیه آملی لاریجانی به رهبران اروپا: سر عقل بیایید

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به عملیات تروریستی روز پنجشنبه در چابهار، شهادت دو تن از ماموران نیروی انتظامی را تسلیت گفت و ضمن ابراز همدردی با خانواده این شهدا و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این حادثه تصریح کرد: همه می دانیم که این حرکت های تکفیری – وهابی از کجا نشات می گیرد و چه کسانی پشت آن هستند. در صدر حامیان آشکار این اقدامات تروریستی، آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی حضور دارند و برخی دولت های مرتجع منطقه نیز به عنوان ابزار آمریکا و رژیم صهیونیستی، دست به حرکات مزدورانه و موذیانه ای علیه ملت ایران می زنند که البته جمهوری اسلامی با اقتدار، این تحرکات را پیگیری خواهد کرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به هلاکت برخی عوامل این اقدام تروریستی، از تعقیب سایر افراد دخیل در این عملیات خبر داد و افزود: ضمن مجازات همه عوامل مرتبط با این حادثه، دست های پشت پرده چنین اقداماتی نیز مطمئن باشند که جمهوری اسلامی با اقتدار به آنان پاسخ خواهد داد.

آملی لاریجانی، خلاءهای امنیتی در مرز پاکستان را یکی از منفذهای سوءاستفاده تروریست ها برای بر هم زدن امنیت و آسایش در کشورمان دانست و اظهار کرد: از مدت ها قبل در چابهار، یک حرکت توسعه ای همه جانبه آغاز شده است و هدف چنین اقدامات ایذایی نظیر آنچه در پنجشنبه گذشته رخ داد، متوقف کردن این روند توسعه است اما دشمنان مثل همیشه دچار اشتباه محاسباتی هستند و بی تردید با مقاومت و حمایت مردم، توطئه های دشمنان نقش بر آب می شود و این قبیل اقدامات کور که از نظر نظامی نیز فاقد هرگونه ارزش عملیاتی است به هیچ عنوان نمی تواند مسیر توسعه چابهار را سد کند.

رئیس قوه قضاییه از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی نیز خواست که مانند همیشه با هوشیاری هر چه تمامتر، تحرکات دشمنان در این مناطق را رصد کنند و مانع از تکرار این قبیل حوادث شوند.

آملی لاریجانی در ادامه با بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، به جنبش های دانشجویی موثر در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز نیز دانشجویان در تولید علم که از اساسی ترین ارکان اقتدار کشور است، نقشی کلیدی دارند و از نظر سیاسی و اجتماعی نیز مسئولیت بزرگی را به دوش می کشند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت ارتقای سطح بصیرت دینی و فهم سیاسی و اجتماعی برای حرکات دانشجویی پیش برنده و مترقی در کشور، ادامه داد: تولید علم علاوه بر آنکه به خودی خود نوعی کمال محسوب می شود، اقتدار کشور را نیز به دنبال دارد و جهاد علمی از بزرگترین مسئولیت هایی است که امروز باید مورد توجه همگان بویژه نسل جوان و دانشجویان عزیز قرار گیرد. البته نباید فراموش کرد که اگر علم و دانش توأم با بصیرت دینی، سیاسی و اجتماعی و همچنین تهذیب و تزکیه نفس نباشد، می تواند همانند آنچه در جنگ جهانی دوم رخ داد، به ابزاری برای کشتار صدها هزار انسان تبدیل شود و در واقع، تکنولوژی به جای آنکه در خدمت آرامش و آسایش انسان ها قرار گیرد، زندگی آنان را نابود سازد.

آملی لاریجانی با اشاره به برجسته شدن مقوله «اخلاق در علم» طی سال های گذشته، یادآور شد: امروز همه شاهدیم که در کشورهای مدعی علم و پیشرفت فناوری، بی اخلاقی بیشتری وجود دارد و کشورهای استعماری با سلطه علمی توأم با عدم پایبندی به ارزش های انسانی، در گوشه و کنار دنیا آشوب به پا می کنند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت حرکت دانشجویان در مسیر توصیه های بزرگان اهل علم و معنا مبنی بر رعایت ارزش های اخلاقی، خاطرنشان کرد: راه غرب با شعارهای نادرست نظیر «علم برای علم» یا «خنثی بودن علوم از نظر ارزش ها»، راهی است که امروز سرنوشتی تلخ برای میلیون ها انسان رقم زده است و آنچه امروز باید دانشجویان ما به آن توجه کنند، تقویت بصیرت سیاسی، دینی و اجتماعی و رجوع به ارزش های انقلاب بر مبنای عدالت، آزادی و آزادگی است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه دانشجویانِ امروز، مسئولان فردای کشور هستند، تحصیل علم بدون کسب فضائل و تزکیه نفس را بی فایده و بلکه مضر دانست و تاکید کرد: آنچه در عوالم باطنی باقی می ماند، همین فضائل است و سایر حرکات و سکنات ما در این جهان، فانی است. امروز باید برای نقطه غایی حرکت انسانی خود و حیات در عالمی که مجرد از ماده است، فکری کنیم تا بتوانیم مسیر تعالی را طی کنیم. امیدواریم نسل جوان و دانشجویان که موتور محرکه توسعه جامعه ما هستند، همواره چرخ های پیشرفت کشور را در یک مدار دینی، وحیانی، عقلانی و اخلاقی به حرکت درآورند و در جهت اقتدار هر چه بیشتر ایران اسلامی گام بردارند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنبش موسوم به «جلیقه زردها» در فرانسه و اعتراضات گسترده ضد سرمایه داری در این کشور، برخورد دولت و پلیس فرانسه با شهروندان معترض را «خشن» توصیف کرد و گفت: حرکت اعتراضی علیه سرمایه داری که امروز در فرانسه شاهد آن هستیم، در سایر کشورهای اروپایی نیز جریان خواهد یافت زیرا فشار بی عدالتی هرگز در یک نقطه ساکن نمی ماند و بالاخره افرادی که از ظلم سرمایه داری لجام گسیخته به ستوه آمده اند، آرام نخواهند نشست.

آملی لاریجانی با اشاره به کشتار، ضرب و شتم و بازداشت معترضان در فرانسه، رهبران کشورهای اروپایی را به خویشتن داری در برخورد با مردم خود توصیه کرد و افزود: در اعتراضات دی ماه سال گذشته در ایران که بدنبال مطالبات برحق عده ای، متأسفانه برخی با سوء استفاده از فضای ملتهب، به دنبال موج سواری بودند و آشوب بپا کردند، مسئولان همین کشورهای غربی و از جمله فرانسه غوغا به پا کردند و مدام «ابراز نگرانی» می کردند. شما برخورد پلیس فرانسه با مردم را ببینید؛ همین مقدار هم که منتشر می شود کافی است تا بتوانید دروغ بودن ادعاهای غرب در پاسداشت حقوق شهروندی را به راحتی درک کنید.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: این اعترضات و برخوردها اگر در جایی غیر از یک کشور غربی بود، تا کنون پای سازمان ملل و وزارت خارجه کشورهای مختلف به میان آمده بود و همه فریاد حمایت از مردم سر می دادند اما اکنون که حدود ۴ هفته از این اعتراضات در فرانسه می گذرد، شاهد بایکوت اخبار این رویدادها از سوی اختاپوس رسانه ای غرب و سکوت نهادهای بین المللی در قبال برخورد خشن هزاران پلیس مجهز به خودروهای زرهی با معترضان هستیم. این رفتار، تصویری تمام قد از معیارهای دوگانه جهان سلطه در عرصه «عمل» و «خبر» را پیش روی وجدان عمومی جهان قرار می دهد و به صراحت می گوید که «مهم نیست چه اتفاقی رخ می دهد بلکه مهم این است که در کجا رخ می دهد».

آملی لاریجانی با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری در خصوص موج بیداری اسلامی، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب سال ها قبل پیش بینی کرده بودند که موج بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی ساکن نخواهد ماند و به اروپا نیز سرایت خواهد کرد. امروز با توجه به اعتراضاتی که در قلب اروپا شاهد آن هستیم، می بینیم که پیش بینی مقام معظم رهبری در حال تحقق است و سرنوشت محتوم بی عدالتی ناشی از سرمایه داری لجام گسیخته، اعتراضاتی است که گریبان حامیان ظلم به مستضعفان را می گیرد.

رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد که «رهبران اروپایی سر عقل بیایند و با مردم خود و سایر کشورها نه بر مبنای آنچه از سوی نظام سرمایه داری به آنها دیکته می شود بلکه بر اساس ارزش های انسانی برخورد کنند».

بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستور العمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه