زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۴
» بین الملل » خوابی که پمپئو برای قاتلان خاشقجی دیده است
تاریخ انتشار : 2018/11/02 - 12:22
 کد خبر: 24406
 210 بازدید

خوابی که پمپئو برای قاتلان خاشقجی دیده است

وزیر خارجه آمریکا گفت واشنگتن در حال بررسی اعمال تحریم علیه عاملان قتل فجیع روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول است.

خوابی که پمپئو برای قاتلان خاشقجی دیده است

به گزارش الجزیره، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا گفت که این کشور در حال بررسی اعمال تحریم علیه افرادی است که در قتل «جمال خاشقجی» دست داشته اند.

وی با بیان این که تا کنون هیچ نوار صوتی از عملیات قتل خاشقجی نشنیده است مدعی شد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در خصوص این پرونده موضع روشن و قاطعی داشته و تاکید کرده است که واشنگتن از چنین جنایتی چشم پوشی نخواهد کرد.

به گفته پمپئو آمریکا ظرف چند هفته آینده به شواهد کافی برای تحریم عاملات این جنایت دست خواهد یافت.

روز یکشنبه «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا با تشریح دیدار خود با «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، عنوان داشت که در این دیدار خواستار آن شده تا درباره مرگ روزنامه نگار منتقد عربستانی تحقیقاتی شفاف انجام شود.

ماتیس اعلام کرد که در حاشیه نشستی که در بحرین برگزار شد، با عادل الجبیر دیدار کرده است.

گفتنی است ترامپ از آغاز ماجرای قتل خاشقجی مواضع ریاکارانه‌ای را اتخاذ کرده و حتی روایت اولیه سعودی مبنی بر اتفاقی بودن قتل در نتیجه درگیری را پذیرفت اما کمی بعد احتمال داد که شاید محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پشت قضیه باشد. وی در حالی می‌گوید عاملان قتل را مشمول تحریم می‌کند که به ادعای او روابط ریاض- واشنگتن راهبردی است و دیگران نباید انتظار تحریم تسلیحاتی را داشته باشند!


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه