زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» اقتصاد کلان » قیمت رب گوجه‌ فرنگی ثابت شد!
تاریخ انتشار : 2018/11/01 - 18:04
 کد خبر: 24372
 589 بازدید

قیمت رب گوجه‌ فرنگی ثابت شد!

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران در ارتباط با آخرین وضعیت قیمت رب گوجه‌فرنگی پس از افزایش شدید قیمت این محصول در یک ماهه اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت رب گوجه‌فرنگی پس از رشد سرسام‌آور، در محدوده ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان باقی مانده است و خوشبختانه از این قیمت بالاتر نرفت و در این بازه قیمتی به ثبات رسیده است.

قیمت رب گوجه‌ فرنگی ثابت شد!

محمد میررضوی از درخواست این سندیکا مبنی بر رفع ممنوعیت صادرات انواع سس دارای رب گوجه‌ فرنگی خبر داد و اعلام کرد که درخواست بررسی و رفع ممنوعیت صادرات این محصولات، به سازمان توسعه تجارت ایران ارائه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ممنوعیت صادرات گوجه‌فرنگی و رب گوجه‌فرنگی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرایط به گونه‌ای پیش رفت که شاهد توقف قیمت رب گوجه‌فرنگی در مرز ۲۰ هزار تومان باشیم.

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران با اشاره به موارد مختلفی که منجر به افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی شد، اظهار کرد: در ابتدای سال جاری قیمت هر قوطی رب گوجه‌فرنگی بین ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان بود اما به دلایل مختلفی از جمله رشد قیمت مواد اولیه و وسایل بسته‌بندی، شاهد افزایش ناگهانی قیمت هر قوطی رب گوجه‌فرنگی تا رقمی معادل ۲۰ هزار تومان بودیم.

میررضوی به درخواست سندیکای صنایع کنسرو ایران از سازمان توسعه تجارت در ارتباط با رفع ممنوعیت صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌ فرنگی اشاره و بیان کرد: همزمان با ممنوعیت صادرات رب گوجه‌ فرنگی، صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌ فرنگی نیز ممنوع شد که این مساله فعالان اقتصادی در این حوزه را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: به دلیل این ممنوعیت، تولیدکنندگان انواع سس‌های دارای رب گوجه‌ فرنگی بازاری که به سختی طی سالیان اخیر به دست آمده را از دست خواهند داد و ترکیه جایگزین تجاری ایران در حوزه مشتقات رب گوجه‌فرنگی خواهد شد.

او با اشاره به درخواست مربوطه از سازمان توسعه تجارت ایران مبنی بر رفع ممنوعیت صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌فرنگی، خاطرنشان کرد: از سازمان توسعه تجارت ایران درخواست کرده‌ایم تا موضوع ممنوعیت صادرات انواع سس‌های دارای رب گوجه‌ فرنگی بررسی و تدابیر لازم جهت رفع این ممنوعیت اندیشیده شود.

چندی پیش در پی افزایش قیمت گوجه‌فرنگی و افزایش صادرات آن، رب گوجه‌ فرنگی نیز با افزایش قیمت همراه شد و هر قوطی در برخی برندها و مغازه‌ها تا ۲۰ هزار تومان هم قیمت خورد. در چنین شرایطی در مواردی قیمت از روی برخی قوطی‌های رب گوجه‌فرنگی حذف شد و محصول به صورت توافقی به واحدهای فروش عرضه شده و واحدهای صنفی محصول را با قیمت تشخیصی خود به مشتریان عرضه می‌کردند. این موضوع باعث شد این محصول با قیمت‌های غیرواقعی و متفاوت در هر مغازه فروخته شود که نشانگر نبود نظارت مناسب از سوی دستگاه‌های متولی بود. با این حال اما این روزها قیمت هر قوطی رب گوجه‌فرنگی در محدوده ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان ثبات پیدا کرده، هر چند که نمی‌توان منکر بالا بودن این قیمت برای مصرف‌کنندگان بود.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه