زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۶
» تله تایپ » دولت پیرتر شد
تاریخ انتشار : 2018/10/28 - 14:44
 کد خبر: 23761
 253 بازدید

دولت پیرتر شد

جلسه شنبه ۵ مهر مجلس شورای اسلامی تکلیف چهار وزیر پیشنهادی حسن روحانی برای تصدی وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت را مشخص کرد و میانگین سنی کابینه دوازدهم با چهار وزیر جدید از ۵۷.۸۳ به ۵۸.۵ رسید.

دولت پیرتر شد

چند ماهی می‌شد که از استیضاح مسعور کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گذشت و این دو وزارتخانه با سرپرست اداره می‌شدند. از طرفی زمزمه‌های استیضاح محمد شریعتمداری و عباس آخوندی در وزارت صنعت، معدن و تجارت و راه و شهرسازی باعث شد تا این دو وزیر با استعفای خود عطای وزارت را به لقایش ببخشند و چهار وزارتخانه مهم دولت دوم حسن روحانی بلاتکلیف بماند.

البته رئیس‌جمهور هفته گذشته چهار گزینه پیشنهادی خود را برای این چهار وزارتخانه به مجلس معرفی کرد تا زودتر تکلیف کابینه‌اش مشخص شود. سرانجام روز شنبه ۵ مهر، مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، با ۲۰۰ رای موافق، ۵۰ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به فرهاد دژپسند برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۱۹۶ رای موافق، ۶۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع به محمد شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۱۹۱ رای موافق، ۹۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع به محمد اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی و ۲۰۳ رای موافق، ۴۹ رای مخالف و۱۳ رای ممتنع به رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت رای اغتماد داد تا ترکیب جدید کابینه دوازدهم بعد از ترمیم مشخص شود.

نمایندگان با این رای اعتماد خود نشان دادند که قصد تعامل با دولت را دارند و حالا نوبت دولت حسن روحانی است تا با اقدامات خود وضعیت آشفته اقتصادی کشور را که هر گوشه‌ای از آن به یکی از این چهار وزارتخانه مرتبط است، سر و سامان بدهد و اقتصاد کشور را از فرو رفتن در بحران نجات دهد. هرچند میانگین سنی کابینه دوازدهم با چهار وزیر جدید از ۵۷.۸۳ به ۵۸.۵ رسیده است اما این امیدواری وجود دارد که تجربه وزرای جدید به کار آید و گره‌ای از مشکلات اقتصادی کشور باز کند. از میان ۱۸ وزیر فعلی دولت دوازدهم، ۱۰ نفر مدرک دکترا، ۵ نفر کارشناسی ارشد، ۲ نفر کارشناسی و یک نفر درجه امیری ارتش دارند که این اعداد پیش از این، ۱۱ مدرک دکترا، ۴ کارشناسی ارشد، ۲ کارشناسی و یک درجه امیری ارتش بود.

 

دولت پیرتر شد


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه