زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» اجتماعی » دستگیری سارقان کابل‌های برق محلات غرب تهران
تاریخ انتشار : 2018/10/28 - 12:57
 کد خبر: 23723
 293 بازدید

دستگیری سارقان کابل‌های برق محلات غرب تهران

رییس کلانتری ۱۱۸ ستارخان از دستگیری اعضای باندی که اقدام به سرقت خودرو و کابل‌های برق در محدوده غرب تهران کرده بودند، خبر داد.

دستگیری سارقان کابل‌های برق محلات غرب تهران

سرهنگ علیرضا شعبانپور دراین باره گفت: شب گذشته عوامل گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان در حال گشت زنی در محدوده میدان صادقیه بودند که سرنشینان یک دستگاه سواری پژو پارس مشکی رنگ توجه آنان را به خود جلب کرد.

وی با بیان اینکه مأموران این افراد را به طور نامحسوس تحت نظر قرار دادند، گفت: پنج نفر داخل این خودرو حضور داشتند که دقایقی بعد در یکی از خیابان های فرعی منطقه توقف کرده و مشاهده شد که چهار نفر از آنان از خودرو پیاده شده و از صندوق عقب خودرو چند میلگرد و یک قیچی صنعتی را خارج کردند.

شعبانپور ادامه داد: یکی از این افراد میلگردها را داخل حفره های تیر برق کرده و شروع به بالا رفتن از آن کرد و قصد داشت سیم های برق را با قیچی آهن‌بر قطع کند که ماموران وارد عمل شده و اقدام به دستگیری آنان کردند.
رییس کلانتری ۱۱۸ ستارخان با بیان اینکه راننده پژو پارس پا به فرار گذاشت، اظهارکرد: تعقیب و گریز میان این فرد و پلیس آغاز شد و دقایقی بعد عوامل گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان اقدام به تیراندازی هوایی کرده و متهم تحت تعقیب را نیز دستگیر کردند.

وی با اشاره به استعلام پلاک خودروی پژو پارس گفت: بررسی سوابق پلاک این خودرو نشان داد که که چند روز پیش به سرقت رفته است، همچنین در بازرسی از داخل خودرو نیز علاوه بر کشف حدود ۱۰۰۰ متر کابل برق که در همان روز به سرقت رفته بود، تعدادی پلاک خودرو نیز کشف شد که تحقیقات بعدی نشان داد سرقت این خودروها نیز اعلام شده است.

شعبانپور با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، افزود: این افراد اعتراف کردند که کابل های برق را به فردی به نام دایی در منطقه خلازیل فروخته اند و به ازای هر یک کیلوگرم آن ۴۵ هزار تومان دریافت کرده اند.

به گفته رییس کلانتری ۱۱۸ ستارخان، در همین ایام شرکت توزیع برق استان تهران نیز از سرقت کابل های برق در مناطق صادقیه، شهران و کن شکایاتی را طرح کرده بود که به احتمال زیاد از سوی همین باند انجام شده است.

وی اضافه کرد: برای متهمان دستگیر شده پرونده ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شدند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه