زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» بین الملل » تحریم خرید بنزین در استرالیا به روز دوم رسید
تاریخ انتشار : 2018/10/27 - 15:55
 کد خبر: 23565
 312 بازدید

تحریم خرید بنزین در استرالیا به روز دوم رسید

بعد از افزایش قیمت بنزین در استرالیا، مردم این کشور از روز گذشته (جمعه) در اعتراض به این اقدام دولت از مراجعه به پمپ بنزین ها خوداری کردند.

تحریم خرید بنزین در استرالیا به روز دوم رسید

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از دیلی میل، از روز گذشته (جمعه) که دولت استرالیا قیمت هر لیتر بنزین را به 1.20 دلار افزایش داد، اکثر مردم این کشور با راه اندازی اعتصاب سوخت ملی از مراجعه به پمپ بنزین ها خوداری کرده و با گذشت یک روز از اجرایی شدن این قانون اکثر پمپ بنزین های استرالیا خالی هستند.

هم اکنون قیمت بنزین در استرالیا به 1.20 دلار رسیده است در حالیکه این قیمت در سال گذشته 1.13 دلار بوده است.

معترضین استرالیایی با ساخت شبکه های اعتراضی در شبکه فیس بوک از هم میهنان خود برای ملحق شدن به این نوع اعتراض و تحریم درخواست کمک کردند و سابرینا لامونت موسس شبکه اعتراضی مردم استرالیا طی درخواستی مردمی از دولت استرالیا خواست تا هر چه زودتر برای کاهش قیمت بنزین در کشور، مالیات عمومی لغو شود.

همچنین حرکت اعتراضی دیگر در شبکه فیسبوک علیه دو کشور سرمایه گذار بیریتیش پترولیوم و شرکت نفتی شل برای همکاری با دولت استرالیا برای بالابردن قیمت بنزین نیز راه افتاده است.

به گفته کارشناسان اقتصادی، رشد تقاضا در آمریکا، کاهش بیش از پیش دمای هوا و گسترش تنش های سیاسی بین الملل نقش مهمی در افزایش قیمت جهانی نفت داشته است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه