زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» خبر داغ » آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته‌اند؟
تاریخ انتشار : 2018/10/26 - 14:54
 کد خبر: 23384
 985 بازدید

آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته‌اند؟

آیا اهرام ثلاثه مصر به دست موجودات فضایی ساخته شده است؟ بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، ما یکبار برای همیشه به این پرسش مهم، پاسخ خواهیم داد.

آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی ها ساخته‌اند؟

هزاران سال است که اهرام ثلاثه مصر مردم زیادی را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است.

به عنوان قدیمی‌ترین و تنها عضو باقی مانده از عجایب هفت گانه جهان باستان، نظریه­‌های بسیاری در مورد چگونگی ساخت این اهرام وجود دارد. سوال بسیاری از مردم این است که آیا اهرام ثلاثه مصر ساخته‌­ی دست بشر هستند یا موجودات فضایی؟

سال‌هاست نظریه پردازان ادعا می­‌کنند که انسان­‌ها نمی‌­توانند چنین ساختار باشکوهی را به تنهایی ساخته باشند.

آنها درباره­‌ی یاری گرفتن از خدا صحبتی نکرده‌اند، اما حتما از نیروی فرا­زمینی کمک گرفته شده است.

درست است، بسیاری از مردم بر این باورند که فضایی­‌ها اهرام ثلاثه را ساخته یا حداقل در ساخت آن به بشر کمک کرده‌­اند.

اما در طول این سال‌ها نظریه پردازان و باستان شناسان این نظریه‌­ها را رد کرده‌­اند و یک مطالعه در این خصوص یک بار و برای همیشه پاسخ این سوال را می‌­دهد.

بعد از آنکه محققان روی دیوار یک آرامگاه‌، نقاشی که مربوط به 1900 سال پیش از میلاد می­‌شد و روی آن تصویر جابجایی مجسمه‌­ی بزرگی با استفاده از طناب و سورتمه توسط 100 نفر کشیده شده بود را یافتند، دانیل بن استاد فیزیک دانشگاه آمستردام و تیمش توانستند سنگ­‌های بزرگی را از یک معدن به جایی که اهرام ثلاثه در آنجا وجود دارند را با موفقیت حرکت دهند.

به نظر می­‌رسد که آن­ها مقداری آب روی ماسه ریختند تا به حرکت درآوردن اجسام سنگین مانند مجسمه­‌ها و سنگ‌­ها را در سراسر صحرا ممکن سازند.

پرفسور بن گفت: «مصر شناسان تصور می­‌کردند این یک عمل کاملا تشریفاتی است. سوال این بود که آنها به چه دلیل این کار را ­می‌کردند؟»

مصریان این کار را انجام می­‌دادند چون، شن و ماسه خشک به تنهایی در کشیدن اجسام و جا به جایی باعث خستگی بیش از حد می­‌شود. اما استفاده از آب موجب می‌­شود که ذرات شن و ماسه به هم بچسبند و به سطح سفت و محکم‌تری تبدیل شوند.

بن گفت:

میزان سفتی و سختی ماسه باید مطلوب باشد، یعنی اگر ماسه خشک و یا خیلی خیس باشد به خوبی عمل نمی­‌کند. به نظر می‌­رسد که خیس کردن ماسه بیابان می­تواند تا حد کمی اصطکاک را کاهش دهد، شما میتوانید با نیمی از افراد سورتمه را در ماسه خشک و با نیمی دیگر سورتمه را در ماسه خیس بکشید و اینگونه این دو را با هم مقایسه کنید.

بنابراین، مصریان باستان به اندازه کافی باهوش بودند که بتوانند اهرام ثلاثه مصر را بسازند و برخلاف چیزیکه اکثر مردم تصور می­‌کنند از کارگران زیادی برای انجام این کار، استفاده نکنند.

مارک لنر، باستان شناس از هاروارد و یکی از دانشگاه­‌های شیکاگو نیز موافق این موضوع است. او بعد از سال‌ها زندگی در بین مصریان و مطالعه تاریخ آنها، نمی­‌تواند مصریان را از دستاورد­های برجسته‌شان دور کند و آن دستاورد­ها را به موجودات فضایی که ما حتی به وجود داشتن آنها اطمینانی نداریم، نسبت دهد.

مارک لنر گفت:

نخستین بار در سال 1972 به مصر رفتم و حدود 13 سال در آنجا زندگی کردم. من روی ایده­‌های آتلانتیس و ادگار کیسه و غیره تمرکز کردم. بنابراین شروع به بررسی آنها کردم. روز به روز و سال به سال هرچیزی که در مصر می­دیدم ساخته­ی دست بشر بودند و نشانه‌­های نیروی بشری در­ آنها دیده میشد.

در واقع، نشانه­‌هایی که از ابزار روی سنگ­‌ها باقی‌مانده بودند، مشابه نمونه­‌های امروزی هستند که نشان می‌­دهد مصریان چگونه سنگ‌­ها را جابجا می‌کردند و سازه‌ها را می‌ساختند. شواهدی که نشان می‌دهد این بناها ساخت‌ه­ی دست بشر هستند، خیلی بیشتر از شواهدی است که آن را نقض می­‌کند.

لنر ادامه داد:

تمام یافته‌ها من را بیشتر و بیشتر متقاعد می­‌کند که در حقیقت این مردم جامعه هستند که مجسمه ابوالهول و اهرام ثلاثه مصر را ساخته‌اند. به همین علت هر زمان که به جیزه ( شهری در نزدیکی قاهره ) برمی­گردم، احترامم نسبت به مردم آنجا و آن جامعه بیشتر می­­شود. برای من خدمات و کار­هایی که آنها انجام داده­اند، شگفت انگیز تر است.

یکی از قطعی­‌ترین شواهدی که در اختیار ما است، نقاشی بر روی آثار سنگی باستانی در جاهایی که در معرض نمایش نیستند است که اشاره به نقاشی جابجایی مجسمه روی سورتمه توسط کارگران دارد.

لنر آزمایش خود را انجام داد، این یک آزمایش مینیاتوری مانند سنجش بن نبود، بلکه یک آزمایش با استفاده از افراد واقعی و سنگ و سورتمه چوبی واقعی بود. فقط این بار آنها سورتمه را بر روی غلطک‌­های چوبی قرار دادند. بنابر تایید آزمایش بن، نتایج ثابت می‌­کند که مردم می‌­توانند سنگ­‌ها را به حرکت درآورند.

علاوه بر این، مصریان از بارکش‌­های شناور برای انتقال سنگ­‌ها از رودخانه‌­ها و کانال­‌ها استفاده می­‌کردند و تمام این روش‌­ها برای ساخت اهرام ثلاثه مصر نیز به کار گرفته می‌‌شد.

به عنوان مثال، یک مرد در میشیگان با استفاده از تکنیک­‌های ساده خود و جابجا کردن و بالا بردن بلوک‌های سنگی که وزنشان حدود صد­ها پوند تا چندین تن می‌­رسید، برای خود استون هنج (Stonehenge) درست کرد. مصریان هم می‌توانستند این کار را انجام دهند، اما با نیروی انسانی بیشتری قادر به ساخت چنین چیزی بودند.

یکی دیگر از کارشناسان هرم بزرگ، زهی هاوس نیز موافق این نظریه است:

ما بسیار خوش شانس هستیم، زیرا شواهد کامل کارگرانی که اهرام ثلاثه را ساخته­اند را پیدا کردیم. مارک نانوایی را پیدا کرد و ما اردوگاه و کتیبه ­های هریگلیف را یافتیم. ما هنرمندانی که مجسمه­ی سرپرست را می­ساختند و بازرس ساختمان­ آرامگاه­ها و مدیر آنها را یافتیم. ما حدود 25 چیز منحصر به فرد مرتبط با این افراد پیدا کردیم.

زمانیکه این سوال پرسیده شد که چه کسی اهرام ثلاثه مصر را ساخته است، هاوس این پاسخ را داد:

این مردم مصر بودند که اهرام ثلاثه را ساختند. هرم بزرگ با شواهد و مدارک تاریخ گذاری شده است و به 4600 سال پیش، دوران سلطنت خوفو مربوط می­شود. آنها مردم یک تمدن گمشده و از فضا نیستند. آنها مصری هستند و اسکلت آنها در اینجا است و توسط محققان و پزشکان مورد بررسی قرار گرفته است. نزاد همه‌­ی این افراد مصری است.

این ایده که انسان­‌ها قادر به ساختن این سازه­‌های بزرگ نبودند و ما باید انتظار کمک الهی یا کمک موجودات فضایی را داشته باشیم توهین آمیز است. مردم باستان تکنیک‌های مختلفی برای برش سنگ و جابجایی آن داشتند و توانستند نیروی انسانی را که در جهان مدرن امروز نادیده گرفته می‌شد، تحت کنترل خود دربیاورند. در حالی که امروزه بشریت قادر است نیروی انسانی را با ماشین‌ها جایگزین کند، ساخت و ساز تنها با یک تیم کوچک و با افرادی کم امکان پذیر است و ساخت سازه‌های غول پیکری همچون اهرام مصر نیازمند ده‌ها هزار نیروی انسانی است که از ابزارها و تکنیک‌های اولیه استفاده می‌کنند.

اما واقعیت این است که آنها اهرام ثلاثه را ساختند، و نژاد بشر بایستی به آن دستاورد افتخار کند و از آن درس بگیرد؛ زیرا آن تنها تاریخ مصریان نیست، بلکه تاریخ بشر است و موجودات فضایی هیچگونه ارتباطی با آن ندارند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , علمی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه