زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» بین الملل » پمپئو دست به افشاگری زد!
تاریخ انتشار : 2018/10/24 - 13:59
 کد خبر: 23055
 382 بازدید

پمپئو دست به افشاگری زد!

وزیر امور خارجه آمریکا از شناسایی برخی از مقام‌های سعودی که در قتل جمال خاشقجی نقش داشته‌اند خبر داد و گفت، اقداماتی مانند لغو روادید و همچنین اعمال تحریم علیه آنها بررسی می‌شود.

پمپئو دست به افشاگری زد!

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: ما توانستیم دست‌کم برخی از مسؤولان و عاملان قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی را شناسایی و مشخص کنیم. در میان آنها افرادی از خاندان سلطنتی، سازمان اطلاعات، وزارت خارجه و وزارتخانه‌های دیگر عربستان هستند که ما به آنها در خصوص دست داشتن‌شان در قتل خاشقجی ظنین هستیم.

پمپئو گفت که او و رئیس‌جمهور کشورش از این وضعیت راضی نیستند.

او گفت: نباید شکی وجود داشته باشد که ایالات متحده این عمل بی‌رحمانه برای خاموش کردن روزنامه‌نگار خاشقجی با توسل به خشونت را تحمل نمی‌کند.

پمپئو در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا توضیحات محمد بن سلمان از حادثه را خواهد پذیرفت، تصریح کرد: ما فقط نتایجی را که خودمان به آن رسیده‌ایم، می‌پذیریم.

او ادامه داد: افراد زیادی در جهان داریم که برای رسیدن به برداشت خودمان از ماجرا تلاش می‌کنند. ما اطلاعات خودمان را کسب خواهیم کرد. خودمان به واقعیت پی خواهیم برد.

پمپئو در گفت وگو با خبرنگاران تصریح کرد: این تنبیه‌ها آخرین اقدام از سوی ایالات متحده در این قضیه نخواهد بود. ما کاملا صریح هستیم در این زمینه که آمریکا در قبال این نوع اقدام وحشیانه برای ساکت کردن خاشقجی از طریق اعمال خشونت سازش نخواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا در عین حال اظهار داشت:‌ آمریکا منافع استراتژیک مشترک خود را با عربستان حفظ خواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا افزود: تا زمانی که تحقیق در پرونده قتل خاشقجی ادامه یابد ما نیز به اطلاع از حقایق ادامه خواهیم داد. ترک‌ها به ما اطلاع داده‌اند که سعودی‌ها با آنها همکاری می‌کنند.

وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: دولت روادید کسانی را که مشخص شوند مسؤول مرگ خاشقجی هستند، لغو خواهد کرد. ما با وزارت خزانه‌داری آمریکا برای بررسی اجرای قانون “مگنیتسکی” علیه عاملان کشته شدن خاشقجی همکاری می‌کنیم.

این دیپلمات آمریکا گفت: با کنگره و کشورهای هم‌پیمان برای مجازات عوامل قتل خاشجقی نیز همکاری خواهم کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه