زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» اجتماعی » جشنواره مطبوعات امسال برگزار نمی‌شود
تاریخ انتشار : 2018/10/24 - 13:50
 کد خبر: 23049
 423 بازدید

جشنواره مطبوعات امسال برگزار نمی‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش قابل توجهی از مطبوعات و خبرگزاری ها به دلیل مشکلات اقتصادی، پیشنهاد وقفه در برگزاری این دوره جشنواره مطبوعات را دادند و امیدواریم که این شرایط تنها محدود به امسال باشد.

جشنواره مطبوعات امسال برگزار نمی‌شود

به گزارش تدبیر تازه نیوز، «سیدعباس صالحی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران گفت: وزارت ارشاد، میزبان جشنواره مطبوعات است و پاره ای از حمایت ها را انجام می دهد درحالی که هزینه های برگزاری این جشنواره به عهده رسانه هاست که با توجه به شرایط اقتصادی خاص که همه مطبوعات با آن درگیر پیشنهاد وقفه در برگزاری این رویداد را دادند.

وی افزود: جشنواره مطبوعات به صورت منطقه‌ای و استانی برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه جشنواره مطبوعات، فضایی برای گفت‌وگو و همدلی اصحاب رسانه است و اتفاق های خوبی در این رویداد حاصل می شود امیدواریم این شرایط ، تنها محدود به امسال باشد.

جشنواره بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها همه ساله در تهران برگزار میشد و بیست و سومین دوره این نمایشگاه، پنجم آبان تا 12 آبان سال گذشته در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارزهای دریافتی برای واردات کاغذ گفت: گزارشات به قوه قضایی منتقل شده و بخش قابل توجهی در 6 ماه اول، ارز دریافت و کاغذ وارد کردند و بقیه موارد در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به رویکرد وزارت ارشاد در خصوص جشنواره فیلم فجر نیز گفت: سازمان سینمایی گفت‌وگوهایی قابل توجهی با بخش های خصوصی و عمومی در حوزه سینما انجام داده است و تلاش کردیم با سیاستگذاری صحیح، زمینه‌ها و تشویق‌هایی برای انجام تولیدات موثر و فیلم های متناسب با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که در پیش رو داریم انجام شود.

صالحی درباره تیراژ بازگشتی مطبوعات در ماههای اخیر گفت: آمار صحیح در دست نیست ولی به دلیل مشکلات اقتصادی، اصل تیراژ کاهش یافته است.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه