زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» اجتماعی » 240 اراذل در تهران دستگیر شدند
تاریخ انتشار : 2018/10/23 - 14:13
 کد خبر: 22874
 487 بازدید

240 اراذل در تهران دستگیر شدند

در مجموع ۲۴۰ تن از اراذل و اوباش، افراد زورگیر، مزاحمین نوامیس، متجاوزین به عنف، تشویش کنندگان اذهان عمومی و ... شناسایی و دستگیر شدند.

240 اراذل در تهران دستگیر شدند

به گزارش تدبیر تازه نیوز، سردار حسین رحیمی در اجرای چهارمین مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس در سال جاری که صبح امروز در محل پلیس امنیت برگزار شد،‌ اظهارکرد: امروز چهارمین مرحله از این طرح با اقدامات ماموران پلیس امنیت به اجرا در آمد و در جریان آن طی ۴۸ ساعت گذشته ۲۲۵ عملیات در سراسر تهران به مرحله اجرا در آمد.

رحیمی با بیان اینکه این عملیات‌ها در ۲۱۰ واحد صنفی مختلف همچون باشگاه‌ها و قهوه‌خانه‌ها و همچنین ۶۸ پارک و تفرجگاه به مرحله اجرا در آمد گفت: در مجموع ۲۴۰ تن از اراذل و اوباش، افراد زورگیر، مزاحمین نوامیس، متجاوزین به عنف، تشویش کنندگان اذهان عمومی و … شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۴۵ نفر از افراد دستگیر شده کمتر از ۱۸ سال سن داشته و پس از اخذ تعهد به خانواده هایشان تحویل داده شدند، گفت: ۵۱ نفر از دستگیر شدگان نیز دارای سوابق متعدد اوباش‌گری و ایجاد مزاحمت بودند که پیش از این بارها دستگیر شده و به زندان افتاده بودند.

وی گفت: از این افراد ۱۰ کلت کمری، ۲ قبضه کلاشینکف، ۲ نارنجک دست ساز،‌ ده‌ها فشنگ و ۶۴ قبضه انواع سلاح سرد کشف و ضبط شد.

کشف ۳۳۳ هزار جلد کتب ضاله و غیر مجاز

رئیس پلیس پایتخت از اجرای عملیات دیگری در حاشیه این طرح خبر داد و گفت: برخورد با ناشران کتب پاله و غیر مجاز از دیگر اقدامات ما در اجرای این طرح بود و در همین راستا در عملیاتی که در نقاط مختلف پایتخت به مرحله اجرا در آمد بیش از ۳۳۳ هزار جلد کتب غیر مجاز و زاله کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها در ۱۶ انبار قرار داشتند، ‌گفت: این کتاب‌ها به حدود ۹۰۰ دست‌فروش در سراسر کشور توزیع می‌شد که با اقدامات انجام شده از سوی پلیس جلوی آن گرفته شد.

رحیمی از دستگیری ۱۵ نفر در این زمینه خبر داد و گفت: این افراد کتب غیر مجاز و دارای محتویات نامناسب را تکثیر کرده یا کتاب‌های پرفروش و مطرح را بدون اجازه ناشر تکثیر می‌کردند که پلیس در راستای حمایت از ناشران و صنوف و با هماهنگی صنف مربوطه با آنان برخورد کرد.

به گفته رحیمی، عملیات‌های پلیس چه در بحث مبارزه با اراذل و اوباش و چه در بحث برخورد با کتب ضاله و غیر مجاز ادامه خواهد داشت.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه