زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۴
» بین الملل » صندوقچه اسرار پرونده خاشقجی کیست؟
تاریخ انتشار : 2018/10/21 - 16:42
 کد خبر: 22465
 303 بازدید

صندوقچه اسرار پرونده خاشقجی کیست؟

القحطانی وزیر مشاور دربار پادشاهی و از نزدیک‌ترین افراد به بن سلمان بوده که با فرمان ملک سلمان و در پی سناریوی جدیدی که برای کشتن خاشقجی طراحی شد، به عنوان سپر بلای بن‌سلمان برکنار شد، اما وی بارها تاکید می‌کرد بدون اجازه بن سلمان کاری نمی‌کند.

صندوقچه اسرار پرونده خاشقجی کیست؟

پس از هجده روز انکار، حکومت سعودی مجبور شد 28 مهر اعتراف کند که جمال خاشقجی در کنسولگری‌ رژیم در ترکیه مُرده است نه کشته شده است، حکومت سعودی، 18 نام به عنوان سپر بلا معرفی کرد تا به جای محمد بن سلمانی قربانی شوند که همه جهانیان به این یقین رسیده‌اند که وی عملیات کشتن خاشقجی را طراحی کرده است، این در حالی است که سرنوشت جسد این روزنامه‌نگار منتقد مشخص نشده است.

علاوه بر آنکه روایت و قصه‌پردازی رژیم سعودی حتی متحدان غربی‌اش را قانع نکرده است چه برسد به کشورهای دیگر و افکارعمومی جهانی، در این میان فردی به نام سعود القحطانی می‌تواند بهترین و کوتاه‌ترین مسیر برای شناسایی قاتل اصلی باشد.

القحطانی وزیر مشاور دربار پادشاهی و از نزدیک‌ترین افراد به بن سلمان بوده که با فرمان ملک سلمان و در پی سناریوی جدیدی که برای کشتن خاشقجی از سوی رژیم طراحی شد، به عنوان سپر بلای ولیعهد سعودی برکنار شد.

سعود القحطانی مدت‌ها پیش از این حادثه خاشقجی در توئیتی اوج سرسپردگی خود به بن سلمان را اینگونه بیان کرده بود: گمان می‌کنی که من خودسرانه و بدون اجازه کاری انجام می‌دهم، من کارمند و مجری امین دستورات آقایم پادشاه و حضرت آقایم ولی عهد امانتدار(محمد بن سلمان) هستم.

سعود بن عبدالله بن سالم بن محمد بن قاسم الوهابی القحطانی متولد هفتم ژوئن 1978 بود که تا روز 28 مهر، مشاور دربار پادشاهی در حد یک وزیر و سرپرست مرکز مطالعات و امور رسانه‌های دربار پادشاهی و نزدیک‌ترین فرد به محمد بن سلمان به شمار می‌رفت، وی 20 اکتبر با فرمان ملک سلمان به عنوان سپر بلای بن سلمان برکنار و قربانی شد.:

القحطانی در پی برکناری‌اش گفته است : از مقام مولای خود خادم الحرمین الشریفین و جناب آقایش ولیعهد امین به خاطر اعتماد زیادی که به من دادند و این فرصت عظیم را برای خدمت‌ به وطنم در طول سالیان گذشته دادند، کمال تشکر و قدردانی را دارم، همچنان خدمتگزار وفادار کشورم باقی خواهم ماند….


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه