زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» بین الملل » حکیم بر ضرورت توجه کشورهای همسایه به امنیت عراق تاکید کرد
تاریخ انتشار : 2018/10/21 - 9:02
 کد خبر: 22279
 238 بازدید

در دیدار با سفیر ترکیه

حکیم بر ضرورت توجه کشورهای همسایه به امنیت عراق تاکید کرد

سفیر ترکیه در بغداد با حضور در دفتر جریان حکمت ملی عراق، با رهبر این جریان دیدار و گفت‌وگو کرد.

حکیم بر ضرورت توجه کشورهای همسایه به امنیت عراق تاکید کرد

به گزارش تدبیر تازه نیوز، در این دیدار روابط دوجانبه میان عراق و ترکیه و اهمیت تلاش در راستای توسعه این روابط به گونه‌ای که به نفع دو کشور همسایه باشد، مورد بررسی قرار گرفت.

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با فاتح یلدز، سفیر ترکیه در بغداد بر اهمیت توجه به نقاط مشترک و مسائل مثبت و تلاش برای کاستن شدت تنش ها در منطقه تأکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در این دیدار همچنین از کشورهای همسایه خواست تا از عراق و امنیت و ثبات آن حمایت کنند؛ چرا که این امر تاثیر مثبتی بر امنیت ملی آنها و امنیت منطقه به صورت کلی برجا می‌گذارد.

حکیم با بیان این که عراق الگویی را در چرخش مسالمت‌آمیز قدرت و مسئولیت‌ها ارائه داد، به حمایت خود از دولت عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مأمور به تشکیل دولت اشاره کرد و گفت: ما این حق را به عادل عبدالمهدی دادیم که هر کس را که برای تصدی پست در دولت مناسب می‌بیند، در سمت وزارت بگمارد و این امر بر اساس این باور ما صورت گرفت که مرحله کنونی می‌طلبد که تمام تلاش‌ها برای برآورده کردن آرمان‌های مردم عراق در راستای برخورداری از خدمات صورت بگیرد.

وی درخصوص حقابه دو کشور از رودهای مشترک نیز مجدداً خواهان سهمیه‌بندی‌های عادلانه از رود دجله و فرات شد و خاطرنشان کرد: عراق وارد مرحله بازسازی و سازندگی خواهد شد و بدین ترتیب، نیازمند کمک همگان به ویژه کشورهای همسایه است.

حکیم در پایان تاکید کرد: منفعت عراق در این است که از سیاست محوربندی‌ها فاصله گرفته و اساسا بر منافع ملت عراق تمرکز شود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه