زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۴/۲۷
» اجتماعی » عدم تأمین منابع، علت تأخیر در افتتاح خطوط 6 و 7
تاریخ انتشار : 2018/10/20 - 17:06
 کد خبر: 22130
 242 بازدید

مدیرعامل متروی تهران عنوان کرد

عدم تأمین منابع، علت تأخیر در افتتاح خطوط 6 و 7

مدیرعامل متروی تهران کمبود منابع مالی را علت تاخیر در افتتاح خطوط 6 و 7 عنوان کرد.

عدم تأمین منابع، علت تأخیر در افتتاح خطوط 6 و 7

تدبیر تازه نیوز، مهندس علی امام صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح نیمه شمالی اتوبان شهید صیاد شیرازی در مورد علت تاخیرها در افتتاح خط 6 و 7 مترو گفت: شهرداری تهران در تامین منابع خود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و طبیعتا این مسئله بر روی تامین منابع مترو نیز تاثیر گذاشته است.

علی امام با بیان اینکه شهرداری مشکل مالی دارد و بر همین اساس نمی‌تواند بودجه کافی به مترو تزریق کند، در مورد انتشار 2000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو گفت: تاریخ استفاده از این اوراق تا 31 شهریورماه بود و شهرداری توانست نسبت به انتشار 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت اقدام کند.

علی امام افزود: شهرداری برای انتشار 1300 میلیارد تومان باقی مانده اوراق مشارکت از راه‌های مناسبی برای احقاق آن عمل نکرد و متاسفانه این فرصت از دست رفت، اما 700 میلیارد تومان این اوراق به فروش رفت، اما به دلیل آنکه در یک حساب واسط قرار دارد هنوز به حساب شهرداری ریخته نشده است.

علی امام با بیان اینکه پیمانکاران خط 6 و 7 مترو پای کار هستند گفت: در صورت تامین منابع بخش شرقی خط 7 و همچنین نیمه جنوبی خط 6 تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , حمل و نقل , خبر داغ
ارسال دیدگاه