زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» خبر داغ » جلیلی: اگر روند صحیحی وجود دارد، باید پشتیبانی شود ولو اینکه دولت روحانی آن را انجام دهد
تاریخ انتشار : 2018/10/18 - 13:14
 کد خبر: 21778
 511 بازدید

جلیلی: اگر روند صحیحی وجود دارد، باید پشتیبانی شود ولو اینکه دولت روحانی آن را انجام دهد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر روندهای صحیحی در کشور وجود دارد، باید تایید و پشتیبانی شود ولو اینکه دولت روحانی آن را انجام دهد.

جلیلی: اگر روند صحیحی وجود دارد، باید پشتیبانی شود ولو اینکه دولت روحانی آن را انجام دهد

به گزارش تدبیر تازه نیوز، سعید جلیلی صبح امروز در پنجمین کنگره جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی طی سخنانی با طرح این پرسش که اگر نیروهای حزب اللهی برنامه‌هایی برگزار می کنند، قرار است بعد از این برنامه‌ها و اردوها، چه عملیاتی صورت بگیرد؟ اظهار کرد: اگر چنین همایش‌هایی که نیروهای انقلابی برگزار می کنند، منجر به عملیات جدی یا همان کار فرهنگی تمیز نشود، چنین اقداماتی تبدیل به موضوعی فانتزی می شود.

وی افزود: برخی می گویند ما باید گوشه کاری را بگیریم. این خوب است اما رهبر انقلاب فرمودند که ما نباید موازی کاری کنیم. کشور هزینه‌ها و بودجه‌هایی دارد. نباید بگوییم چون دولت ضعیف است ما برای خودمان کار جداگانه‌ای انجام دهیم.

جلیلی با اشاره به مفهوم دولت سایه گفت: دولت سایه حزب و تشکیلات نیست؛ دولت سایه یک گفتمان است و ملک طلق هیچ کسی هم نیست. این مسئله نیازمند یک کار جبهه‌ای و تشکیلاتی فراگیر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه یک رهپوی انقلابی نمی‌تواند نسبت به روند تحولات کشور بی تفاوت و منفعل باشد، گفت: اگر روندهای صحیحی در کشور وجود دارد، باید تایید و پشتیبانی شود ولو اینکه دولت روحانی آن را انجام دهد. نباید بگوییم کار خوب، زمانی خوب است که من مسئولیت داشته باشم.

جلیلی با بیان اینکه اگر می توانیم کار خوب انجام دهیم و انجام ندهیم، خیانت کرده ایم، تصریح کرد: اگر جایی هم کار غلطی انجام می شود، باید تذکر بدهیم و بیان کنیم. امر به معروف و اصل ۸ قانون اساسی، اشاره به همین مسئله دارد.

وی ادامه داد: زمانی برخی افراد می گفتند چون مردم از برجام خوششان می آید، پس نباید درباره آن حرف زد ولی اگر خطایی هست باید بیان کرد. ما این خطاها را قبل از اینکه برجام در مرحله اولیه خود به نتیجه برسد، طی نامه ای به آقای روحانی عنوان کرده بودیم.

جلیلی با یادآوری سخنان رهبری مبنی بر اینکه به مذاکرات خوش بین نیستند، گفت: امروز همگان به این مسئله رسیده اند اما هزینه دادیم. آیا می توانستیم هزینه ندهیم؟ ما کار لازم با افکار عمومی برای بی اعتمادی به آمریکا را انجام ندادیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر می گوییم ما رهپوی انقلاب اسلامی هستیم، این رهپویی نباید در یک موضوع به خصوص باشد. شما باید در اقتصاد، سیاست خارجی، صنعت و کشاورزی بگویید که فرق تفکر انقلابی با بقیه تفکرات چیست. تمام تلاش دشمن این است که مردم را از رهپویی انقلاب اسلامی منصرف کند.

وی با بیان اینکه وظیفه ما این است که بگوییم اتفاقا جریان انقلابی می تواند راهگشا باشد و بن بست ها را رفع کند، تاکید کرد: گاهی می بینیم که در جریان انقلابی، دو، سه موضوع به عنوان موضوعات اصلی مطرح می شود و تا ده سال هم همان دو، سه موضوع، مدام تکرار می شود، در حالی که باید ببینیم که اولویت و مشکل امروز ما چیست. باید مسائل جدید که مشکل مردم است را مطرح کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید گفتمانی که می خواهد در جامعه غالب شود، همان باور به انقلاب اسلامی باشد؛ امروز بدتر از تحریم های فلج کننده، تحلیل های فلج کننده است. برخی اوقات یک تحلیل غلط و وعده و وعیدهای موهوم، می تواند ظرفیت شما را زمین گیر کند و افراد دچار تردید شوند.

وی افزود: یک زمانی وعده هلو داده می‌شد اما بعد که به جایی نرسید، مردم را از لولو می‌ترسانند. در حالی که هم آن وعده و هم این ترساندن، توهمی بیش نبود و نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فتنه زرد یعنی به مسائل غیرواقعی بپردازیم، گفت: آنچه فروپاشی‌اش نزدیک است، فروپاشی تحریم‌های رژیم آمریکاست و می‌توانیم همانطور که دشمن را از گزینه نظامی ناامید کردیم، از گزینه تحریم هم ناامید کنیم.

جلیلی در پایان با اشاره به اینکه دشمن با بسیج هر آنچه دارد، می خواهد در داخل کشور مردم را از تفکر انقلابی و انقلابی گری بترساند، گفت: ما باید تبیین کنیم که چه چیزهایی درست و چه چیزهایی غلط است.تا با ترسیم درست واقعیت ها مسیرمان را روشن کنیم.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه