زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۵/۲
» اجتماعی » 1.5 میلیون پوشک کشف شده هنوز وارد بازار نشده!
تاریخ انتشار : 2018/10/16 - 13:20
 کد خبر: 21502
 542 بازدید

1.5 میلیون پوشک کشف شده هنوز وارد بازار نشده!

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با بیان اینکه اخیراً یک میلیون و 500 هزار پوشک احتکار شده در البرز کشف شد گفت: ورود این پوشک‌ ها به بازار تأثیر زیادی بر قیمت‌ها می‌گذارد اما از 45 روز پیش تاکنون این کار انجام نشده است.

1.5 میلیون پوشک کشف شده هنوز وارد بازار نشده!

حمید کریمی در پاسخ به اینکه چرا با وجود کشف انبارهای متعدد احتکار کالا و مواد غذایی در استان البرز، اما کاهشی در قیمت‌ها مشاهده نمی‌شود گفت: بخش زیادی از این کالاهای کشف شده هنوز وارد بازار نشده است.

کریمی افزود: مثلاً یک میلیون و 500 هزار پوشکی که اخیراً در استان البرز کشف شد با گذشت یک ماه و نیم همچنان در انتظار قیمت‌گذاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان است تا در بازار توزیع شود.توزیع این میزان پوشک تأثیر زیادی بر قیمت‌ها خواهد گذاشت و احتمالاً طی هفت روز آینده این کار انجام شود ولی در هر حال تصمیم نهایی با سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در خصوص بالا بودن میزان احتکار در استان البرز نیز گفت: مجاورت استان با تهران و وجود فضاهایی که مشابه آن در تهران وجود ندارد باعث به وجود آمدن چنین شرایطی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در چنین روزهایی که بازار به کالا نیاز دارد کسانی که دست به احتکار نیازهای مردم می‌زنند از داعش هم بدتر عمل می‎‌کنند؛ این در واقع یک خودتحریمی است که ما خودمان بر خودمان اعمال می‌کنیم؛ محتکران انسانیت ندارند که در این شرایط به فکر چنین سودجویی‌هایی هستند اما در هر حال در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

کریمی از رفتار مردم در این شرایط نیز انتقاد کرد و گفت: احتکار خانگی هم در به وجود آمدن مشکلات موثر بوده است؛ وقتی فردی بیش از نیاز خود خرید و در خانه انبار کند زندگی برای سایر مردم دشوار می‌شود؛ چه لزومی دارد کسی چند تن برنج در خانه نگهداری کند یا به جای یک قوطی رب گوجه چند بسته خریداری کند؛ اینهاست که ما را گرفتار می‌کند و بقیه را هم رنج می‌دهد.

پیش از این مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز در شهریور ماه گفته بود: پوشک‌ هایی که طی روزهای اخیر از انبارهایی در استان البرز کشف شد به زودی در بازار توزیع می‌شود و طی دو هفته آینده نرخ رسمی و قانونی توزیع کالاهای کشف شده در بازار مشخص خواهد شد.

علی اکبر مختاری همچنین گفته بود: مکان‌های توزیع نیز مشخص و به مردم اعلام خواهد شد و وجوه حاصل از فروش کالاهای کشف شده نیز فعلا به حساب‌های دادگستری واریز می‌شود تا تکالیف پرونده‌ها مشخص شود.

قیمت پوشک بچه در ماه‌های اخیر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ برخی کارشناسان اقتصادی دلیل آن را مشکلات تاخیر در ترخیص مواد اولیه تولید و تغییر نرخ ارز اختصاصی برای واردات می‌دانند که مردم و خریداران این محصولات را با چالش و دغدغه هایی روبه رو کرده است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه