زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۵
» اقتصاد کلان » زیان ۱۸ میلیارد دلاری دارندگان ارزهای مجازی در ۳ روز
تاریخ انتشار : 2018/10/13 - 21:01
 کد خبر: 21015
 246 بازدید

زیان ۱۸ میلیارد دلاری دارندگان ارزهای مجازی در ۳ روز

سایت مرجع "کوین مارکت" اعلام کرد ارزش کل بازار ارزهای مجازی جهانی در سه روز گذشته حدود ۱۸ میلیارد دلار کاهش داشته است.

زیان ۱۸ میلیارد دلاری دارندگان ارزهای مجازی در ۳ روز

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از سی‌ان‌بی سی، پس از آن که اعلام شد بازار ارز مجازی “بیت فینیکس” کلیه سپرده‌های ارزی مجازی را تعلیق می‌کند، روند ریزش قیمت ارزهای مجازی تشدید شد به گونه‌ای که ارزش بیت کوین در سه روز پنج درصد و “اترتیوم” ۱۸ درصد کاهش یافت.

ارزش بیت کوین که با ارزش‌ترین و پرمبادله‌ترین ارز مجازی جهان است، هفته گذشته برای نخستین بار در ماه اخیر به زیر ۶۲۰۰ دلار رسید. تا پایان روز جمعه، ارزش کل بازار ارزهای مجازی جهانی با ۲۱۹ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با رکورد ثبت‌شده ۸۲۰ میلیارد دلاری در ژانویه امسال، تقریبا یک چهارم شده است.

جو پاسکال، بنیان گذار مرکز ارز های مجازی ” بیت بول کپیتال” گفت فضای نامطمئن بازارهای بورسی در جهان به ارزهای مجازی نیز سرایت کرده است: وقتی که نوسانات بازار بورس تشدید می‌شود، عده ای در بازار ارزهای مجازی نیز دچار اضطراب می‌شوند.

این نخستین بار نیست که ارز های مجازی دچار چنین نوسان شدیدی می شوند، پیشتر و در ماه فوریه، پس از آن که گوگل اعلام کرده بود پرداخت هزینه تبلیغات با استفاده از ارز های مجازی را ممنوع خواهد کرد، ارزش این ارزها کاهش بسیار شدیدی را تجربه کرده بود و تنها طی ۲۴ ساعت، ارزش بازار از حدود ۳۷۳ میلیارد دلار به ۳۱۰ میلیارد دلار رسید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه