زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» بین الملل » رئیس سابق سرویس اطلاعات مخفی انگلیس: ترامپ غیرقابل پیش‌بینی است و به “پرستار بچه” نیاز دارد
تاریخ انتشار : 2018/10/08 - 16:41
 کد خبر: 20289
 202 بازدید

رئیس سابق سرویس اطلاعات مخفی انگلیس: ترامپ غیرقابل پیش‌بینی است و به “پرستار بچه” نیاز دارد

رئیس سابق سرویس اطلاعات مخفی انگلیس معتقد است دونالد ترامپ یک رهبر آمریکایی غیر قابل پیش‌بینی است که به پرستار بچه نیاز دارد.

رئیس سابق سرویس اطلاعات مخفی انگلیس: ترامپ غیرقابل پیش‌بینی است و به “پرستار بچه” نیاز دارد

به نوشته روزنامه دیلی میل، با این حال ریچارد دیرلاو ، رئیس سابق سرویس اطلاعات خارجی انگلیس(MI6) هنوز باور دارد که روابط لندن با ایالات متحده به عنوان نزدیک‌ترین متحدش همچنان بسیار قدرتمند است.

سر ریچارد دیرلاو درباره تفکراتش درباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به اسکای نیوز گفت، او غیر قابل پیش‌بینی است. این مقام اطلاعاتی سابق انگلیس افزود: او حرف‌های غیر عادی می‌زند و به وضوح رفتارهای غیر قابل پیش‌بینی نشان می‌دهد. می‌خواستم بگویم که او به “پرستار کودک” نیاز دارد اما احساس کردم این طرز سخن گفتن درباره رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، هر که باشد، توهین‌آمیز تلقی شود. اما از طرف دیگر، معتقدم استحکامی واقعی در ائتلاف انگلیسی- آمریکایی وجود دارد.

ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در ژانویه سال گذشته یک سری درگیری با سیاستمداران انگلیسی داشته است. او پس از حمله لاندن بریج با صادق خان، شهردار لندن که به این حمله واکنش نشان داده بود، وارد جنگ لفظی شد و آن را “تاسف‌بار” دانست. او همچنین زمانی جنجال بیشتری به راه انداخت که به اشتباه افزایش جرایم در انگلستان و ولز را به “ترور اسلامی رادیکال” نسبت داد. او همچنین با ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس وارد مناقشه دیپلماتیک شد چرا که یک پروپوگاندای ضد مسلمانان را که از سوی گروه راست افراطی “اول بریتانیا” منتشر شده بود، باز انتشار کرد.

با این حال مقام‌های دفاعی و سیاستمداران در دو سوی آتلانتیک مکررا تاکید می‌کنند که روابط ویژه میان انگلیس و آمریکا قوی‌تر از همیشه است. ریچارد دیرلاو، رئیس سابق ام‌آی۶ هم از این مصاحبه برای ستایش بریگزیت استفاده کرده و گفت او از تلاش کشورش برای بازگرداندن حق حاکمیت و خارج شدن از بلوک بروکسل حمایت می‌کند. او گفت: من به چشم حق حاکمیتی به آن مساله نگاه می‌کنم. معتقدم که این نکته خیلی مهمی است.

این مقام امنیتی سابق انگلیس تاکید کرد: همانطور که قبلا گفتم، ما هرگز بخشی از جاه‌طلبی‌های سیاسی قاره اروپا برای ایجاد یک اتحادیه متحدتر نبوده‌ایم و همیشه با آن مخالفت کرده‌ایم. گمان می‌کنم اتحادیه اروپا به شکل کنونی‌اش، قرار نیست از بین برود اما شدیدا به تغییر نیاز دارد و اگر قرار است هسته‌ داخلی داشته باشد که به لحاظ سیاسی محرک باشد، ما هرگز و هرگز تمایلی نداریم که بخشی از آن باشیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه