زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اسلایدر دوم » با ترک این پنج عادت 10 سال بیشتر عمر کنید
تاریخ انتشار : 2018/10/08 - 12:40
 کد خبر: 20226
 459 بازدید

با ترک این پنج عادت 10 سال بیشتر عمر کنید

پرهیز از سیگار و محصولات حاوی تنباکو موثرترین روش برای تجربه طول عمر بیشتر یا حداقل پرهیز از مرگ زودرس محسوب می شود.

با ترک این پنج عادت 10 سال بیشتر عمر کنید

به گزارش تدبیر تازه نیوز، عصر ایران نوشت: مطالعه ای جدید در دانشگاه هاروارد نشان داده که پنج عادت سبک زندگی ممکن است عامل کلیدی در افزایش طول عمر به میزان بیش از ۱۰ سال باشند. اما یکی از این عادات افزایش طول عمر یعنی پرهیز از سیگار و استفاده از تنباکو به نظر می رسد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پژوهشی که در نشریه پزشکی Circulation منتشر شده، پنج عادت سبک زندگی را با طول عمر بیشتر مرتبط دانسته که شامل پرهیز از سیگار، حفظ شاخص توده بدنی سالم، پرهیز از الکل، ورزش با شدت متوسط تا شدید و دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم می شوند. پایبند بودن به این پنج عادت سالم با ۱۲.۲ سال عمر بیشتر برای مردان و ۱۴ سال امید به زندگی بیشتر برای زنان مرتبط بوده است.

پرهیز از سیگار و محصولات حاوی تنباکو نشان داده است که در میان این عادات سالم سبک زندگی موثرترین روش برای تجربه طول عمر بیشتر یا حداقل پرهیز از مرگ زودرس محسوب می شود.

بنابر گزارش مراکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، سیگار کشیدن موجب سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری های ریوی، دیابت و بیماری مزمن انسدادی ریه، شامل آمفیزم و برونشیت مزمن، می شود و از این رو، نقش آن در طول عمر انسان چشمگیر است.

در مقایس بزرگ‌تر، افراد بسیاری مبتلا به یکی از بیماری هایی هستند که سیگار به نوعی در آن نقش داشته است. بیماری قلبی، سرطان و بیماری مزمن انسدادی ریه از جمله دلایل اصلی مرگ و میر در جهان هستند.

در شرایطی که انجام ورزش و رژیم غذایی نیز ارتباطات قوی با امید به زندگی بیشتر و زندگی سالم‌تر را نشان داده اند، بنابر چندین تجزیه و تجلیل در مقیاس بزرگ، پرهیز از سیگار قوی‌ترین روش منفرد برای پیشگیری از مرگ زودرس و افزایش طول عمر بوده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , تله تایپ , خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه