زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۵
» اقتصادی » خانه در تهران متری 83 میلیون تومان! + جدول قیمت
تاریخ انتشار : 2018/10/07 - 18:30
 کد خبر: 20171
 605 بازدید

خانه در تهران متری 83 میلیون تومان! + جدول قیمت

به دنبال افزایش بهای زمین و املاک کلنگی در ماه‌های اخیر که به‌عنوان یکی از علل اصلی جهش قیمت مسکن شناخته می‌شود، تعداد فایل‌های عرضه شد این املاک نزد بنگاه‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

خانه در تهران متری 83 میلیون تومان! + جدول قیمت

به گزارش تدبیر تازه نیوز، روند رشد قیمت زمین و مسکن از سال گذشته آغاز و به تدریج شتاب این رشد بیشتر شد. از آنجا که نیمی از قیمت نهایی مسکن را هزینه صرف شده بابت تملک زمین شامل می‌شود، رشد قیمت مسکن موجب شد قیمت آپارتمان نیز با جهش روبه‌رو شود، طوری که بازار مسکن در شهریور ماه با رشد نقطه‌ای ۷۰ درصدی قیمت‌ها روبه‌رو شد و میانگین قهر مترمربع بنای مسکونی در پایتخت به ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

با وجود این مالکان املاک کلنگی در عرضه‌های جدید خود همچنان قیمت‌هایی بالاتر از آخرین معاملات انجام شده در بازار زمین را پیشنهاد می‌دهند. از آنجا که روند رشد قیمت مسکن تا ماه گذشته ادامه داشت، بازار زمین این بار به پیروی از بازار مسکن انتظار افزایش قیمت را می‌پروراند و قیمت‌های پیشنهادی عرضه جدید بین ۵ تا ۱۰ درصد بیش از قیمت‌های شهریور است. با این حال مشاوران املاک می‌گویند تا پیش از هفته گذشته که دلار سقوط کرد، نوسان افزایشی بهای ارز سرمایه‌گذاران را جذب کرد و بازار زمین از تب و تاب افتاد. به این ترتیب انتظار افزایش قیمت از سوی فروشندگان املاک کلنگی در تهران با وجود کاهش تقاضا چندان موثر نبوده است. در عین حال ممکن است ریزش قیمت دلار موجب رونق بیشتر بازار زمین در هفته‌های پیش‌رو شود اما باید دید سطح جدید قیمت زمین با استقبال خریداران و سرمایه‌گذاران روبه‌رو خواهد شد یا نه.

قیمت خانه

منبع: اقتصادنیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ , مسکن , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه