زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» خبر داغ » بیماری‌های پنهان در نان سفید بدون سبوس
تاریخ انتشار : 2018/10/05 - 18:11
 کد خبر: 19775
 528 بازدید

بیماری‌های پنهان در نان سفید بدون سبوس

غذا نقش اصلی را در زندگی بشر به عهده دارد، اگر افراد به غذایی که می خورند توجه بیشتری داشته باشند، می تواند مانع از بروز بسیاری از بیماریها شود. متأسفانه امروزه غذاهای غربی جایگزین غذاهای سنتی ما شده و با تبلیغات گسترده, غذاهای بی محتوا از خواص تغذیه ای، جایگزین بسیاری از مواد غذایی مقوی و سنتی شده است.

بیماری‌های پنهان در نان سفید بدون سبوس

نمک مهمترین جزء هر غذاست و نمک دریا بهترین نمک دنیاست که حاوی عناصر ید, بُرم و پتاسیم است؛ متأسفانه این نمک را از ما گرفتند و به جای آن نمک معدنی صنعتی کلرورسدیم را به خورد ما دادند که همراه با سیلیس, جیوه و آلومینیوم بوده و موجب ده ها بیماری از جمله سرطان و فشار خون است.

شکر سرخ و قهوه ای را که مستقیم از نیشکر استحصال می شود و جنبه غذایی و دارویی دارد از ما گرفتند, قند و شکر سفید را جایگزین آن کرده اند که این قند و شکر سفید موجب پوکی استخوان، آلزایمر، فشار خون ، سرطان، پرخاشگری، عصبانیت، بی خوابی، یبوست، بواسیر، غلظت خون، اختلال متابولیسم آنزیم های معده و کبد و ده ها اختلال و بیماری است.

امروزه دستور ساخت مرباها و سکنجبین ها بر اساس شکر و قند سفید فرموله شده که خود این محصولات موجب بیماری های زیادی می شود چرا که در گذشته بسیاری از مرباها و سکنجبینها با عسل تهیه می شد و متأسفانه عسل شفا بخش را حذف کردند و در کشورهای دیگر از جمله آلمان در تهیه بسیاری از محصولات قنادی از شیرین بیان و عسل استفاده می شود که خود درمانگر بسیاری از بیماری های گوارشی و … است و متأسفانه ما در خواب غفلت از ذخایر گیاهی و زیست بوم های خود به سر می بریم!

نان های سبوس دار جو, گندم و چاودار را که سبوس و فیبر آن 16 اسید آمینه و ویتامینهای ضروری بدن را در خود جای می دهد؛ تبدیل به نان سفید بدون سبوس و بدون خاصیت کردند. به نان های سفید و سرشار از نشاسته، جوش شیرین (بی کربنات سدیم) اضافه می کنند تا فرایند تخمیر خیلی سریع رخ دهد چرا که تخمیر به این شکل موجب رشد کپک و قارچ می شود و بیماری های زیادی را ایجاد می کند.

مصرف نان های سفید، موجب صدها بیماری از قبیل دیابت، فشار خون ، یبوست و بواسیر و شقاق، پوکی استخوان، عدم جذب کلسیم, آهن و روی، و کم خونی ، سردمزاجی، اختلال در متابولیسم کبد و سوءهاضمه در دستگاه گوارش، ریزش مو و ابرو، سفید شدن موی سر، ایجاد بثورات و جوشهای صورت، خارش های پوستی، غلظت خون، انسداد عروق و بالاخره تصلّب شرایین (سفت شدن دیواره رگ ها) و سکته های قلبی و مغزی است!

امروزه بسیاری از افراد قوت غالب سبد غذایی خانواده شان نان های سفید است که هیچ خاصیتی به جز بیمار کردن افراد ندارد چرا که معده را ضعیف و حساس می کند و سیستم هضم غذا در معده مختل می شود؛ متأسفانه امروز آن قدر غذاهای بی خاصیت و رنگارنگ وجود دارد که غذاهای سنتی از یادها رفته است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه