زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اقتصادی » کم‌مصرف‌ها تشویق و مشترکان پر مصرف آب تنبیه می شوند
تاریخ انتشار : 2018/10/03 - 16:44
 کد خبر: 19504
 577 بازدید

وزیر نیرو خبر داد

کم‌مصرف‌ها تشویق و مشترکان پر مصرف آب تنبیه می شوند

وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو برنامه‌های مفصلی را برای تابستان ۱۳۹۸ در نظر گرفته که حدود ۳۰۰۰ مگاوات مدیریت مصرف صورت گیرد. همچنین اصلاح تعرفه پرمصرف‌ها و تشویق کسانی که از الگوی مصرف کمتر مصرف دارند در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

کم‌مصرف‌ها تشویق و مشترکان پر مصرف آب تنبیه می شوند

رضا اردکانیان امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب در خصوص جزئیات این برنامه گفت: بخشی از این تشویق مابه ازای مادی دارد که اکنون در حال طراحی و برنامه ریزی برای آن هستیم. البته باید گفت که این مسئله تنها در حوزه برق نیست و برای بخش آب نیز تدابیری در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص قیمت آب و احتمال گران شدن آن تصریح کرد: اگر ارزش واقعی آب را در نظر بگیریم به این زودی‌ها قیمت آب گران نمی‌شود و ممکن است به سمتی برویم که تا حدودی به ارزش واقعی این مایع گران‌بها نزدیک شویم.

وی ادامه داد: امسال افزایش هفت درصدی قیمت آب از طرف دولت تصویب شد که از اردیبهشت ماه نیز به مرحله اجرا رسید. علاوه بر این در کارگروه سازگاری با کم آبی، با توجه به چالش‌هایی که امسال تابستان با آن مواجه بودیم قرار شد تا تعرفه پرمصرف‌ها به جهت تشویق آنها برای پیوستن به رعایت الگوی مصرف اصلاح شود که این برنامه نیز در حال طی کردن مراحل کار خود است و اکنون در دستور کار کمیسیون دولت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه گفت: امسال قطعا از این فرصت و از این دوره استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم صنعت آب و فاضلاب کشور را توسعه دهیم.

وی افزود: در شرایط فعلی که به هر صورت یک نوع جنگ روانی برای ما فراهم کرده اند و امید و ارامش خاطر مردم را هدف قرار داده اند، برگزاری چنین نمایشگاه هایی نقشی موثر دارد که نشان داده شود فعالیت های متنوع تامین، انتقال و توزیع آب و همچنین جمع آوری و تصفیه فاضلاب با سرعت در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه عدد بسیار خوبی است گفت: ۲۴۴ شرکت که ۲۸ شرکت آن خارجی هستند در این نمایشگاه حضور یافته اند و باید گفت که برگزاری این نمایشگاه ادامه یک روال صحیح به شکل پایدار است که در آن ظرفیت های داخلی نمایش داده می شود؛ فعالان این صنعت در بخش‌های دولتی و خصوصی از نزدیک گفت و شنود سازنده‌ای برقرار می‌کنند و با فناوری‌های نوین این صنعت آشنا می‌شوند.

وی در مورد چالش‌های فعالان صنعت آب نیز گفت: وزارت نیرو در ارتباط با مواد اولیه مورد نیاز، مشکلات ارزی، بحث مابه التفاوت ها، ستادی تشکیل داده است و همزمان با دولت و دستگاه‌های مسوول – مثل بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه – مسایل را پیگیری می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که با این هماهنگی‌ها، وقفه‌ای در طرح های مهم وزارت نیرو که ارتباطی مستقیم با آسایش مردم دارد ایجاد نشود.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اقتصادی , انرژی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه