زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» تله تایپ » برگزاری نخستین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور
تاریخ انتشار : 2018/10/03 - 10:23
 کد خبر: 19421
 661 بازدید

سخنگوی وزارت کشور خبر داد

برگزاری نخستین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور

سخنگوی وزارت کشور از برگزاری نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس این ستاد در روز پنجشنبه فردا ۱۲ مهرماه در محل این وزارتخانه خبر داد.

برگزاری نخستین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور

به گزارش تدبیر تازه و به نقل از وزارت کشور، سیدسلمان سامانی با اعلام این خبر افزود: در این جلسه نیز نمایندگان تام الاختیار روسای قوه مقننه و قضائیه و معاونان ۱۶ دستگاه مربوط به حوزه اقتصادی و اطلاع‌رسانی کشور حضور خواهند داشت.

سخنگوی وزارت کشور درباره دستور اولین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: در این جلسه، ریاست ستاد سیاست‌ها و راهبردهای ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور را تشریح خواهد کرد و هر یک از اعضا نظرات دستگاه متبوع خود را اعلام خواهند کرد.

سامانی حفظ آرامش و امنیت روانی جامعه و تقویت اعتماد عمومی و جلب مشارکت مردم را از اهداف این ستاد برشمرد و تصریح کرد: ان‌شاءالله با هماهنگی که توسط این ستاد در ارکان اصلی و دستگاه‌های مسئول مرتبط با مسائل اقتصادی و رسانه ای به وجود خواهد آمد، پاسخ های به موقع و روشنی جهت رفع شبهات و دروغ پراکنی‌ها درباره وضعیت اقتصادی کشور و همچنین در مقابله با جنگ روانی رسانه‌های معاند داده خواهد شد.

وی همکاری ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور و رسانه‌ها در جهت ارائه آمارها و اطلاعات و گزارش‌های دقیق به منظور تولید محتوای رسانه‌ای را مهم خواند و گفت: همکاری این ستاد و رسانه‌ها موجب می‌شود که آمارها و اطلاعات دقیق و درستی به مردم و افکار عمومی منتقل شود و مردم نیز از شرایط اقتصادی کشور در بخش‌های گوناگون به طور دقیق و مستند آگاه باشند لذا همین مسئله موجب جلوگیری از انتشار اخبار جعلی و ساختگی توسط رسانه‌های معاند خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه تولید اخبار مبتنی بر واقعیت از اهداف مهم هر رسانه‌ای به شمار می‌رود، آگاهی مردم از اخبار صحیح و دقیق را حق آنها عنوان کرد و افزود: ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور می کوشد تا با در اختیار قرار دادن گزارش ها و آمارهای صحیح و دقیق نسبت به شفاف‌سازی هرچه بیشتر مسائل اقتصادی مورد توجه مردم و افکار عمومی گام بردارد.

سامانی رصد، پایش و تحلیل مستمر فعالیت های تبلیغی رسانه ها را از مأموریت‌های مهم این ستاد عنوان کرد و افزود: این ستاد نیز بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مأموریت دارد سیاست گذاری مناسب خبری، رسانه ای و تبلیغی در چهارچوب مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی داشته و آن را جهت اجرا به دستگاههای مسئول ابلاغ کند.

وی تاکید کرد: همچنین این ستاد بر اساس ماموریت خود قرار است برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدتی برای دستیابی به جایگاه و نقش فعال در مواجهه با تبلیغات رسانه ای دشمن در سطوح منطقه ای، ملی و بین المللی انجام دهد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تمامی مسئولان و اعضای قوای سه گانه، ائمه جمعه و کارکنان نهادهای رسمی کشوری و لشکری و تمامی رسانه ها موظف به رعایت سیاست‌های ابلاغی این ستاد هستند.

در نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به منظور هماهنگی فضای رسانه ای در حوزه اطلاع رسانی و تبیین مسائل اقتصادی و مقابله با جنگ روانی دشمن، ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تشکیل و با حکم رییس جمهور، رحمانی فضلی وزیر کشور ریاست این ستاد را برعهده دارد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه