زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» خبر داغ » آل‌سعود به تروریست‌ های اهواز وعده 200 هزار دلاری داده بود
تاریخ انتشار : 2018/09/27 - 13:51
 کد خبر: 18627
 705 بازدید

آل‌سعود به تروریست‌ های اهواز وعده 200 هزار دلاری داده بود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عربستان سعودی به عوامل حادثه اهواز قول داده بود تا پس از انجام عملیات به هر نفر 5هزار دلار به علاوه اقامت در هر یک از کشورهای غربی که خودشان بخواهند بدهد.

آل‌سعود به تروریست‌ های اهواز وعده 200 هزار دلاری داده بود

ابوالفضل حسن‌بیگی در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص آخرین جزئیات حوادث اهواز، بیان داشت: تروریست‌ هایی که عملیات را در اهواز انجام دادند، عضو یک خانواده بودند و چندی پیش با حضور در عربستان دین خود را به وهابیت و سلفی‌گری تغییر دادند.
وی افزود: تروریست‌ ها با حضور در منطقه دیرالزور توسط آمریکایی‌ها آموزش دیدند و یکی از اعضای آن‌ها هم به عضویت داعش درآمد که در یکی از عملیات‌ها کشته شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه افرادی که به مردم در اهواز حمله کردند، عضو گروه الاحواز بودند، گفت: این گروه تحت عنوان جدایی جنوب و خوزستان از ایران فعالیت می‌کند.
حسن‌بیگی ادامه داد: یکی از تروریست‌ هایی هم که در درگیری روزهای گذشته کشته شده در پرونده خود سابقه همکاری با داعش را دارد.
وی در خصوص روند دستگیری عوامل مرتبط با حادثه اهواز، گفت: 4 نفر از عوامل این حادثه کشته شدند و 22 نفر دیگر هم توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شدند و تعدادی هم خارج از مرزهای کشور در دانمارک و انگلیس هستند که وزارت خارجه باید برای دستگیری و تحویل آن‌ها به ایران اقدام کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: عربستان سعودی به این تیم 40 نفره که 26 نفر از آن‌ها در داخل کشور بودند، قول داده بود تا پس از انجام عملیات به هر نفر 5 هزار دلار به علاوه اقامت در هر یک از کشورهای غربی که خودشان بخواهند بدهد.
حسن‌بیگی گفت: حمایت مردم از نظام و کشور بی‌نظیر است و جالب آنکه طایفه این خانواده با نیروی‌های امنیتی همکاری بسیار خوبی داشتند و اگر همکاری این طایفه نبود، شاید نمی‌توانستیم همه‌ 22 نفر را دستگیر کنیم.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سیاسی , گزارش
ارسال دیدگاه