زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۸
» بانک و بیمه » مهر تائيد سهامداران بر صورت‌هاي مالي بانک اقتصادنوين
تاریخ انتشار : 2018/09/25 - 21:09
 کد خبر: 18429
 681 بازدید

مهر تائيد سهامداران بر صورت‌هاي مالي بانک اقتصادنوين

مجمع عمومي عادي بطور فوق‌العاده نوبت دوم بانک اقتصادنوين روز سه‌شنبه مورخ 3 مهر 97، با حضور 92.77 درصدي سهامداران در محل مجموعه سالن‌هاي همايش‌ صدرا برگزار شد و صورت‌هاي مالي بانک اقتصادنوين براي سال مالي منتهي به 29 اسفند 1396 به تصويب سهامداران حاضر در مجمع رسيد.

مهر تائيد سهامداران بر صورت‌هاي مالي بانک اقتصادنوين

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از روابط عمومي بانک اقتصادنوين، عليرضا بلگوري مديرعامل اين بانک در گزارشي به سهامداران، ضمن تشريح وضعيت سياسي، اقتصادي و اجتماعي خاص کشور و بويژه نظام بانکي در سال 1396 گفت: خوشبختانه بانک اقتصادنوين با وجود تمامي مشکلات و تغييرات محيطي متعدد، سال 1396 را با توفيق نسبي پشت سر گذاشت.
وي با تاکيد بر عدم ورود بانک اقتصادنوين به رقابت ناسالم نرخ سود سپرده و حرکت در چارچوب سياست هاي ابلاغي مقام ناظر پولي، از کاهش 6 درصدي مبلغ سود علي‌الحساب پرداختي به سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري ريالي اين بانک نسبت به سال 1395 خبر داد و افزود: عليرغم کاهش سپرده‌هاي بانک در سال 1396، روند اعطاي تسهيلات طي سال مالي مورد اشاره متوقف نشد و مانده تسهيلات بانک در پايان سال 1396 نسبت به سال قبل کاهشي نداشته است.
مديرعامل بانک اقتصادنوين عدم تطابق نرخ‌هاي سود تسهيلات و سپرده‌ها را موجب تمرکز مديريت بر درآمدهاي غيرمشاع و مديريت هزينه‌ها دانست و گفت مجموع درآمدهاي غيرمشاع بانک در سال 1396، در حالي نسبت به سال قبل از آن بيش از 45 درصد رشد داشت که هزينه‌هاي عمومي و اداري بانک در دوره مورد اشاره افزايشي نداشت و از اين حيث عملکرد بانک اقتصادنوين در صنعت بانکداري کشور منحصر به فرد بوده است.
بلگوري، فروش بخشي از سرمايه‌گذاري‌هاي غير‌بانکي و دارايي ثابت غيرمولد بانک در راستاي اجراي ماده 16 “قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاي نظام مالي کشور” و تلاش در جهت ارتقاي شفافيت و ارايه به موقع اطلاعات مالي براي بهره‌برداري سرمايه‌گذاران و تحليل‌گران، عليرغم افت رتبه کيفيت افشا در نظام بانکي را از ديگر دستاوردهاي بانک اقتصادنوين در سال 1396 دانست.
وي تعهد به ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي همراستا با مسئوليت‌هاي حرفه‌اي و تخصصي را رويکرد متعالي بانک اقتصادنوين به کسب و کار خواند و افزود: استمرار ساخت، تجهيز و نوسازي مدارس در مناطق کمتر برخوردار کشور، همياري و کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه، تامين تجهيزات براي مراکز درماني و تکميل و بهره‌‌برداري از بوستان نوين در استان خوزستان بخشي از اقدامات بانک اقتصادنوين در ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي در سال 1396 است.
بلگوري با اشاره به افزايش 45 درصدي درآمد حاصل از سرمايه‌گذاري‌هاي بانک، سود هر سهم بانک در سال 1396 را 62 ريال اعلام کرد و افزود اين رقم نسبت به سال قبل از آن 855 درصد رشد داشته که در نهايت با توجه به توافق انجام شده با بانک مرکزي ج.ا.ا در جهت تقويت بنيه مالي بانک و استحکام آن با افزايش ذخاير به مبلغ هفتصد و هشتاد ميليارد ريال سود هر سهم به 2 ريال تبديل شده است.
مديرعامل بانک اقتصادنوين در بخش پاياني گزارش خود ضمن تبيين اهداف عملکردي بانک در سال 1397، کاهش مطالبات غيرجاري، تمرکز بر دستيابي به درآمدهاي غيرمشاع، استمرار کاهش قيمت تمام شده پول و مديريت هزينه‌ها را مهمترين اهداف عملياتي بانک اقتصادنوين در سال 1397 برشمرد.
در ادامه، پس از قرائت گزارش حسابرس قانوني و بازرس مستقل بانک، صورت‌هاي مالي سال 1396 بانک اقتصادنوين به تصويب مجمع رسيد و روزنامه‌هاي دنياي اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌هاي رسمي انتخاب شدند.
همچنين در اين مجمع با توجه به مفاد مجوز اخذ شده از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران براي برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه و ضرورت افزايش ذخيره مطالبات مشکوک الوصول در سال 1396، سودي براي سال مالي مورد اشاره تقسيم نشد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه