زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۸
» اسلایدر اصلی » موگرینی : ایجاد تشکیلات جدید مالی برای دور زدن تحریم های ایران
تاریخ انتشار : 2018/09/25 - 16:55
 کد خبر: 18357
 301 بازدید

موگرینی : ایجاد تشکیلات جدید مالی برای دور زدن تحریم های ایران

موگرینی گفت: اتحادیه اروپا کانال ویژه ای برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران ایجاد می کند.

موگرینی : ایجاد تشکیلات جدید مالی برای دور زدن تحریم های ایران

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا یک تشکیلات حقوقی جدیدی را با هدف ادامه بازرگانی و تجارت با ایران از جمله خرید نفت و دور زدن تحریم های آمریکا علیه تهران ایجاد می کند.

موگرینی این سخنان را در پایان نشست مشترک وزیران خارجه ایران و گروه 1+4 مطرح کرد.
گروه 1+4 نیز بیانیه ای را بعد از این نشست، منتشر کرد که توسط موگرینی خوانده شد.

موگرینی با قرائت بیانیه گروه 1+4 توضیح داد: این کانال به شرکت های اروپایی این امکان را می دهد که تجارت با ایران را براساس قانون اروپایی ادامه دهد. همچنین شرکای دیگری در جهان نیز می توانند به این کانال اضافه شوند.

به نوشته منابع اروپایی، این کانال با اسم ” سازمان اهداف متعدد” (اس پی وی) نام دارد و شرکت ها می توانند از طریق آن معاملات مالی با ایران را انجام دهند.

موگرینی افزود: این کانال جدید طرف های اقتصادی که در حال تجارت با ایران هستند را مطمئن می کند که در حال بازرگانی قانونی با تهران هستند.

موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا یک تشکیلات حقوقی جدیدی را با هدف ادامه بازرگانی و تجارت با ایران از جمله خرید نفت و دور زدن تحریم های آمریکا علیه تهران ایجاد می کند.

موگرینی

وی ادامه داد که این کانال تلاش می کند دستاوردهای اقتصادی ایران از برجام را حفظ کند.

دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا با خروج از برجام، تحریم های سابق علیه ایران را دوباره فعال کرده است. این اقدام باعث شده بسیاری از شرکت های خارجی، ایران را ترک کنند و آسیب های اقتصادی گسترده ای متوجه ایران شود.

ایران تلاش می کند از طریق این کانال جدید، بتواند صادرات نفتی خود را به کشورهای اروپایی و چین و دیگر مشتریان ادامه دهد و پول آن را دریافت کند.

همزمان دولت ترامپ قصد دارد از طریق تحریم های شدیدی، صادرات نفت ایران را به صفر برساند و مانع از ارتباطات بانکی و مالی بین المللی ایران شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , بین الملل , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه