زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۸
» بین الملل » پیشنهاد ترامپ برای ساخت دیوار در آفریقا برای مقابله با مهاجران
تاریخ انتشار : 2018/09/21 - 18:30
 کد خبر: 17425
 367 بازدید

پیشنهاد ترامپ برای ساخت دیوار در آفریقا برای مقابله با مهاجران

دونالد ترامپ به اسپانیا پیشنهاد داده است که برای پایان دادن به مهاجران آفریقایی در آفریقا یک دیوار بسازد.

پیشنهاد ترامپ برای ساخت دیوار در آفریقا برای مقابله با مهاجران

جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا می گوید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به او پیشنهاد داده است برای پایان دادن به سیل مهاجران آفریقایی به اروپا در صحرای بزرگ آفریقا یک دیوار بسازد.

به نقل از یورونیوز آقای بورل که در مراسمی در مادرید سخنرانی می کرد با اشاره به افزایش جوانان آفریقایی در جستجوی کار در دو دهه آینده گفت که ترامپ اخیرا به او پیشنهاد داده است: «شما باید یک دیوار دور صحرای بزرگ آفریقا بسازید.»

به گفته خبرنگار سی ان ان که به فایل صوتی سخنرانی وزیر خارجه اسپانیا دسترسی داشته است، آقای بورل هنگام بیان جملات ترامپ، ادای نحوه حرف زدن رییس جمهوری آمریکا را درآورده است.

مقامات کاخ سفید در پاسخ به سوالات سی ان ان در مورد صحت نقل قول ترامپ توسط وزیر خارجه اسپانیا اعلام کردند: «رییس جمهوری درباره مشکلات مربوط به مهاجران با مقامات اسپانیا صحبت کرد اما چنین جمله‌ای در گزارش ما از آن روز ثبت نشده است.»

وزیرخارجه اسپانیا مدعی است که با آقای ترامپ درباره وسعت صحرای بزرگ آفریقا صحبت کرده و رییس جمهوری آمریکا در پاسخ گفته است: «حتما به بزرگی مرز ما با مکزیک نیست.»

آقای بورل می گوید به آقای ترامپ یادآوری کرده است که «اتفاقا بسیار وسیع تر از مرز شما با مکزیک است و در هر صورت ساخت چنین دیواری بی فایده است.»

سخنگوی وزارت خارجه اسپانیا، صحت سخنان وزیر خارجه را تایید کرده اما توضیح بیشتری در این باره ارائه نکرده است.

صحرای بزرگ آفریقا از لبه شرقی به غرب مسافتی بیش از چهار هزار و هشتصد کیلومتر را پوشش می دهد و از کشورهایی چون مراکش، تونس، لیبی، مالی، موریتانی، مصر، الجزایر، چاد و نیجریه می گذرد.

اسپانیا مرز مشترکی با صحرای بزرگ آفریقا ندارد و در نتیجه ساخت فرضی این دیوار در کشورهای دیگر خواهد بود.

وسعت مرز بین ایالات متحده آمریکا و مکزیک در حدود سه هزار کیلومتر است.

اسپانیا همچون دیگر کشورهای اتحادیه اروپا با مشکل پذیرش مهاجران روبروست. نخست وزیر این کشور در تابستان با قبول پذیرش پناهجویان نجات یافته بر کشتی آکواریس از سوی شهروندان و گروه های ضد مهاجرت هدف انتقادهای شدیدی قرار گرفت.

طبق آمار سازمان بین المللی مهاجرت از آغاز سال میلادی جاری بیش از سی و سه هزار مهاجر از طریق دریا وارد اسپانیا شده‌اند. این تعداد در واقع ۴۳ درصد از کل پناهجویانی است که از دریا به اروپا می رسند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه