زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اقتصاد کلان » دستور وزیر راه برای خرید سیمان و فولاد مسکن‌های حمایتی از بورس کالا
تاریخ انتشار : 2024/05/19 - 11:58
 کد خبر: 169588
 10 بازدید

دستور وزیر راه برای خرید سیمان و فولاد مسکن‌های حمایتی از بورس کالا

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه هیأت وزیران در خصوص تأمین فولاد و سیمان برای ساخت و سازهای مسکن حمایتی با نرخ مناسب، بنیاد مسکن را مکلف به خرید این موارد کرد.

دستور وزیر راه برای خرید سیمان و فولاد مسکن‌های حمایتی از بورس کالا

به گزارش ایسنا، نشست امروز شورای مسکن با حضور مهرداد بذرپاش و معاونان مسکنی این وزارتخانه در ساختمان دادمان برگزار و گزارش روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور ارائه شد.

بنابراین گزارش، در این نشست وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تضمین تأمین فولاد و سیمان برای ساخت و سازهای مسکن حمایتی با نرخ مناسب که در ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ به تصویب هیأت وزیران رسید، یادآور شد: بورس کالا مکلف شد این محصولات را با نرخ‌های حمایتی و مناسب‌تر برای تامین مسکن‌ حمایتی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

همچنین در ادامه این نشست وزیر راه و شهرسازی به ابلاغ قانون «ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها» تصریح کرد: دستورالعمل های اجرایی این قانون از جمله تعیین ساز و کارهای تعیین سقف قیمت اجاره لازم است هرچه سریع تر آماده و نهایی شود.

وی در ادامه بر تشدید نظارت بر عملکرد مشاوران املاک در سراسر کشور تأکید کرد.

در ادامه این جلسه وزیر راه و شهرسازی خواستار مقام سازی ساختمان ها بر اساس مقررات ملی ساختمان شد.

یادآور می شود؛ «قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها» را که در جلسه علنی روز دوشنبه (۱۰ اردیبهشت  ۱۴۰۳ ) مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ به تأیید شورای نگهبان رسید، ۲۵ اردیبهشت رئیس جمهور برای اجرا به قوه قضائیه، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه