زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اجتماعی » افتتاح دسترسی جنوب به غرب تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه شهید همت
تاریخ انتشار : 2024/05/18 - 12:31
 کد خبر: 169567
 10 بازدید

در صدوبیست‌ودومین «امید و افتخار» صورت گرفت

افتتاح دسترسی جنوب به غرب تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه شهید همت

صبح امروز دسترسی جنوب به غرب تقاطع بزرگراه شهید چمران و بزرگراه شهید همت افتتاح شد.

افتتاح دسترسی جنوب به غرب تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه شهید همت

به گزارش ایسنا، صبح امروز در صدوبیست‌ودومین شنبه «امید و افتخار» دسترسی جنوب به غرب تقاطع بزرگراه شهید چمران با بزرگراه شهید همت با حضور مهندس چمران رئیس شورای شهر تهران افتتاح شد.

در دوره ششم مدیریت شهری بررسی‌ها نشان داد که تقاضای بالای ترافیکی از جنوب بزرگراه شهید چمران به غرب بزرگراه شهید همت منجر به ترافیک سنگین در برخی معابر اطراف شده است که برای طراحی این دسترسی گزینه‌های مختلف بررسی شد و به دلایلی همچون اختلاف ارتفاع و حفاظت از فضای سبز موجود این دسترسی به صورت یک چپ‌گرد بر روی بزرگراه شهید چمران و در ادامه بهره‌گیری از راست‌گرد موجود شمال به غرب این تقاطع طراحی شد که از ابتدای سال ۱۴۰۲ ساخت این تقاطع آغاز و طی ۱۳ ماه به ثمر نشست.

در احداث این تقاطع معارضین تأسیساتی همچون کابل فشار قوی برق، لوله آبیاری فضای سبز، تیرهای روشنایی و بیلبورد تبلیغاتی وجود داشتند.

همچنین با افتتاح این تقاطع ضمن آنچه دسترسی ناقص جنوب به غرب تقاطع بزرگراه‌های شهید چمران – شهید همت تأمین می‌شود، کاهش ۶.۵ کیلومتری پیمایش‌های اضافی و کاهش زمان سفر را خواهیم داشت و همچنین شاهد کاهش بار ترافیک بزرگراه‌ها و معابر اصلی خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، در این افتتاحیه مهدی چمران، علی‌اصغر قائمی و حجت الاسلام محمد آقامیری از اعضای شورای شهر و هادی حق‌بین معاون عمرانی شهردارتهران، شعبانی معاون امور مناطق شهرداری و صالحی شهردار منطقه دو حضور داشتند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه