زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۰
» اسلایدر اصلی » در سفر رئیس‌جمهور به استان مازندران چه گذشت؟
تاریخ انتشار : 2024/05/18 - 12:13
 کد خبر: 169527
 9 بازدید

سفرنامه مازندران

در سفر رئیس‌جمهور به استان مازندران چه گذشت؟

رییس‌جمهور هفته گذشته در سفری دو روزه به استان مازندران رفت و از چند طرح شامل طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن و درمان، سد گلورد، تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری و چند طرح عمرانی دیگر بازدید و برخی از آنها را افتتاح کرد.

در سفر رئیس‌جمهور به استان مازندران چه گذشت؟

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در سفر به استان مازندران کلنگ احداث چند طرح را به زمین زد و چندین پروژه اقتصادی را هم افتتاح کرد.

رییسی: بیش از ۳۰۰ واحد راکد تولیدی در استان مازندران احیا شده است

وی در بدو ورود به ساری گفت: بخش‌های کشاورزی، صنعت، گردشگری، جنگل، دریا، نیروی انسانی کارآمد و مخلص، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و مراکز علمی، پیشینه و قدمت تاریخی و شخصیت‌ها و مفاخر بیشمار که نه تنها در استان و کشور بلکه در جهان اسلام می‌درخشند را در کنار تاریخ و تمدن و هویت دین‌مدار مردم مازندران ظرفیت‌های قابل توجه این استان برای رشد و پیشرفت هستند.

بازدید رئیسی از کارخانه احیای شده صنایع چوب و کاغذ مازندران

رییس‌جمهور سپس به کارخانه تازه احیا شده صنایع چوب و کاغذ مازندران رفت و از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید کرد.

امیدوارم با میدان دادن بیشتر به بخش خصوصی در جهش تولید کارنامه قابل قبولی داشته باشیم

رئیسی همچنین در مراسم جشن احیای ۳۹۵ واحد تولیدی و صنعتی استان مازندران هم گفت: در بازدید قبلی ما از این کارخانه در کمال تاسف شاهد آن بودیم که این واحد و بسیاری واحدهای تولیدی به دلایلی که اینجا مجال بیان آنها نیست، تا مرز تعطیلی و بعضا تعطیلی کامل پیش رفته بودند.

قدم بعدیِ آزادسازی سواحل آبادسازی آنهاست

وی با حضور در مصلای شهر ساری گفت: در این پایگاه مقدس مصلی آخرین بار شب لیله‌القدر بود حاضر شدم. من این حضور بامعنای شما عزیزان در خیابانها، در این مسیری که می‌آمدم، ابراز محبت‌ها را نسبت به رهبری می‌دانم و ولایت؛ و الا بنده یک طلبه خدمتگزار هستم و سرباز رهبری و ولایت. باید عرض کنم در دهه کرامت قرار داریم و دعوت شدیم که با کرامت زندگی کنیم، راه کسب کرامت کریم، اکرم و …است، افزود: همچنان که شهدای ما این‌گونه بودند و افتخار کشور و امت اسلامی بودند، به ما آموختند که باید در خدمت خداوند زندگی کنیم.

افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه روستایی کشور

رییس‌جمهور در ادامه سفرش، مجتمع آموزشی برکت ‌مرحوم حاج حسن اصغرزاده را در روستای خرماکلای قائمشهر که یکی از مدارس نسل جدید با رویکرد و محوریت پیشرفت جامعه پیرامونی و با زیرساخت‌ها و فضاهای جانبی متفاوتی است، افتتاح کرد.

بهره‌برداری از ۳۵۰ گلخانه روستایی با مشارکت مردم

وی همچنین ۳۵۰ واحد گلخانه روستایی استان مازندران را که با مشارکت مردم و تسهیلات معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری احداث شده است را به بهره‌برداری رساند.

بازنگری در زنجیره تولید و توزیع برنج

رئیسی با حضور در نشست فعالان بخش خصوصی در روستای خرماکلای گفت: این مدرسه در کنار آموزش، به ایجاد اشتغال، تولید و خلق ثروت و ارزش افزوده و نیز کار دانش‌بنیان نیز توجه دارد که بسیار ارزشمند است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به مطالب مطرح شده در این نشست از سوی فعالان اقتصاد مردمی از جمله مشکلات ناشی از نظام اداری پیچیده و خسته‌کننده برای تولیدکنندگان اظهار داشت: دستیار مردمی‌سازی رئیس جمهور به اتفاق استاندار و دیگر مسئولان مربوطه باید در نشست‌هایی با فعالان اقتصاد مردمی که این مشکلات را در میدان تجربه و لمس کرده‌اند به طور دقیق این مشکلات و راهکارهای پیشنهادی را احصا و برای رفع آنها اقدام کنند.

افتتاح ساختمان جدید بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی قائمشهر پس از ۱۸ سال وقفه

با حضور رئیس جمهور همزمان با افتتاح ساختمان جدید بیمارستان رازی قائمشهر، ۵۷۴ تخت بیمارستانی جدید در استان مازندران به بهره‌برداری رسید.

رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر به استان مازندران، ضمن افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی رازی شهرستان قائمشهر، ۵۷۴ تخت بیمارستانی جدید را در استان به صورت همزمان و از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح کرد.

هیچ کدام از ما برای کوتاهی در رفع موانع از پیش پای مردم حجت و دلیلی نزد خدا و مردم نداریم

وی با حضور در جلسه شورای اداری استان مازندران، گفت: توفیقی است برای بنده و همکارانم که در این استان و شهرهای آن حضور داریم در خدمت مردم شهیدپرور که فخر کشور هستند خدمت کنیم. این امر ما را مسئول می‌کند که نسبت به مردم ادای دین داشته باشیم.

حق‌طلبی و عدالت‌خواهی امروز به برکت خون شهداست

رئیس‌جمهور در جمع خانواده‌های شهدای دفاع مقدس، مدافع امنیت و سلامت و مدافعین حرم، گفت: جهل‌زدایی از جامعه بشری و پیدایش موج بیداری و خیزش ملت‌های آزاده در سراسر عالم علیه ظلم نظام سلطه از جمله آثار و برکات خون مطهر شهداست.

حل مشکل شهرک صنعتی نوشهر پس از دو دهه

رئیسی با حضور در اجتماع مردم نوشهر ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع)، هویت و فرهنگ مردم جای‌جای مازندران را برآمده از عشق به اهل بیت عصمت و طهارت و فرهنگ دینی و برخاسته از آموزه‌های دینی توصیف و تصریح کرد: فرهنگ و هویت مردم استان با ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید و ایثارگران و جانبازانی عجین است که سند هویت ملت ایران و گواه از خودگذشتگی آنها در دفاع از کشور، دین و ارزش‌های الهی و انقلاب اسلامی هستند. به دلیل تعارضات محیط زیستی، مردم از دهه ۷۰ منتظر تعیین تکلیف این شهرک صنعتی بودند که به لطف خدا امروز در جلسه پیگیری موضوعات ویژه این قفل باز شد.

دستورهای رئیس جمهور در حوزه تولید برنج، پلاژهای دولتی و تالاب میانکاله

جلسه پیگیری موضوعات ویژه استان مازندران از جمله «رفع موانع افزایش تولید و حرکت به سمت خودکفایی برنج»، «مولدسازی پلاژهای دولتی»، «توسعه زیرساخت‌های بنادر استان»، «کالاهای رسوبی در گمرکات» و «مسائل تالاب میانکاله» با حضور رئیس جمهور در محل استانداری برگزار شد.

در این جلسه ابتدا موضوع تقویت و حمایت از برنجکاران مازندرانی و رفع موانع افزایش تولید و حرکت به سمت خودکفایی در تولید برنج مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزیر جهادکشاورزی در گزارشی از میزان تولید برنج و میزان نیاز سالانه برنج کشور، از تدوین طرحی جامع برای خودکفایی در تولید برنج خبر داد.

رئیسی هم پس از شنیدن نظرات و پیشنهادات اعضای جلسه به وزیر جهادکشاورزی دستور داد، با محاسبه دقیق و به روزرسانی آمار میزان نیاز کشور به برنج، میزان تولید این محصول در کشور و میزان مورد نیاز برای واردات، زمینه لازم برای اعمال محدودیت هوشمند در واردات برنج را فراهم کند.

رئیس جمهور از بندر نوشهر بازدید کرد

رییس‌جمهور در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر استانی دولت مردمی به مازندران با حضور در بندر نوشهر ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این بندر در جریان جزییات فعالیت‌ها و تجارت با کشورهای همسایه و همچنین موانع پیش‌روی توسعه این بندر قرار گرفت.

افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه روستایی کشور در خرماکلای مازندران

رئیسی در ادامه برنامه‌های دومین سفر استانی دولت مردمی به مازندران، مجتمع آموزشی برکت ‌زنده‌یاد مرحوم حاج حسن اصغرزاده را در روستای خرماکلای قائمشهر که یکی از مدارس نسل جدید با رویکرد و محوریت پیشرفت جامعه پیرامونی و با زیرساخت‌ها و فضاهای جانبی متفاوتی است، افتتاح کرد.

بازدید رئیس جمهوراز سامانه شبیه‌ساز پل فرماندهی کشتی

وی در آخرین ساعت حضور در استان مازندران هم با حضور در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر از سامانه شبیه‌ساز پل فرماندهی کشتی در این دانشگاه بازدید کرد.

این سامانه که توسط یک شرکت دانش‌بنیان داخلی طراحی و بومی‌سازی شده است، یک شبیه‌ساز جامع و کامل ناوبری و پل فرماندهی کشتی است که شامل یک پل اصلی با پردازش تصویر ۲۷۰ درجه و شش پل فرعی با پردازش تصویر ۱۸۰ درجه می‌باشد.

کنترل کشتی با استفاده از ابزار کنترل و هدایت، استفاده از رادار آرپا، تماشای محیط پیرامون شناور در خط افق و استفاده از سیستم موقعیت‌یابی راداری فرماندهی عملیات شناور و عملیات مورینگ از جمله اقدامات فراگیری است که این سامانه می‌تواند انجام دهد.

رییس‌جمهور بعد از این بازدید در غروب روز جمعه استان مازندران را به مقصد تهران ترک کرد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه