زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۰
» اجتماعی » رشد ۵ برابری درآمد شهرداری منطقه یک تهران با آغاز نهضت اجاره‌داری و شناسایی املاک بلااستفاده
تاریخ انتشار : 2024/05/17 - 15:42
 کد خبر: 169518
 15 بازدید

رشد ۵ برابری درآمد شهرداری منطقه یک تهران با آغاز نهضت اجاره‌داری و شناسایی املاک بلااستفاده

شهردار منطقه یک تهران گفت: درآمد شهرداری منطقه یک با آغاز نهضت اجاره‌داری و شناسایی ظرفیت‌های بلااستفاده در فضاهای شهری و بی‌دفاع شهری و تبدیل آنها به مکان‌های مورد استفاده شهروندان، در سال ۱۴۰۲ به رشد ۵ برابری رسید.

رشد ۵ برابری درآمد شهرداری منطقه یک تهران با آغاز نهضت اجاره‌داری و شناسایی املاک بلااستفاده

به گزارش ایسنا، بنا براعلام سایت شهر، سید مهدی صباغ در این باره گفت: تمامی نواحی دهگانه منطقه موظف به شناسایی و برداشت املاک بلا استفاده داخل بوستان‌ها، بوفه‌ها و نقاط بی‌دفاع شهری در زیر پل‌ها، لچکی‌ها و … جهت ساماندهی و ایجاد ظرفیت برای ایجاد مشاغل کوچک مقیاس مانند راه اندازی کیوسک‌های گل فروشی و خدمات محله و تحویل آنها به شهروندان شدند.

وی افزود: در سال ١۴٠١ در بخش اجاره داری مبلغ  ١٠ میلیارد تومان قرارداد بسته شد که در سال ١۴٠٢ به مبلغ ۵٢ میلیارد تومان افزایش یعنی به رشد ۵ برابری رسید.

صباغ تبدیل فضاهای بی دفاع شهری جهت استفاده حداکثری و نیز مکانهای بلااستفاده با مالکیت شهرداری از سالهای گذشته را از اقداماتی دانست که در این راستا با بازدیدهای میدانی احصا و به اجرا گذاشته شده است و  تصریح کرد: برای سال ١۴٠٣ پیش بینی ١۵٠ میلیارد تومانی در بخش اجاره داری در دستور کار منطقه قرار گرفته است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه