زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اجتماعی » ایجاد ۳۰هزار فضای پارک حاشیه ای در ۳ منطقه/ فضاهای پارک‌های مکانیزه‌ تا یک ماه دیگر مشخص می‌شود
تاریخ انتشار : 2024/05/15 - 12:58
 کد خبر: 169470
 14 بازدید

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد

ایجاد ۳۰هزار فضای پارک حاشیه ای در ۳ منطقه/ فضاهای پارک‌های مکانیزه‌ تا یک ماه دیگر مشخص می‌شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برای ساخت فضای پارک‌های مکانیزه آمادگی همکاری با سرمایه گذاران را داریم، گفت: به مجرد بررسی نهایی درخصوص پارک‌های حاشیه‌ای مناطق را برای جانمایی پارک‌های حاشیه‌ای آماده می‌کنیم. فعلا ۱۴ منطقه دیگر را در لیست نهایی پارک‌های حاشیه‌ای قرار بدهیم.

ایجاد ۳۰هزار فضای پارک حاشیه ای در ۳ منطقه/ فضاهای پارک‌های مکانیزه‌ تا یک ماه دیگر مشخص می‌شود

به گزارش ایسنا،‌ شهریار افندی‌زاده درباره آخرین وضعیت پارک حاشیه‌ای گفت: شورای ترافیک شهر تهران در مرحله اول طراحی پارک‌های حاشیه‌ای قرار شد تا ۱۲۰ هزار فضای پارک را در مناطق ۲۲گانه پایتخت جانمایی کند. در سال‌های مختلف با توجه به انعقاد قراردادهای مختلف با شرکت‌های گوناگون این طرح دنبال شد. در سال ۱۴۰۲ تلاش شد با نگرش جدید و با برنامه‌های اقتصادی بهتر کار از طریق شرکت‌های توانمند دنبال شود. در پایان سال ۱۴۰۲ انعقاد قراردادی با یکی از شرکت‌ها انجام شد و منجر به این شد تا فضاهای منطقه یک، ۴ و ۵ تهران که حدود ۳۰ هزار فضای پارک است را با یک برنامه مناسب ساماندهی کند. 

وی ادامه داد: البته پارک حاشیه‌ای برای توقف‌های کوتاه مدت ایده مناسبی است تا دیگر خودروها که در بازه زمانی طولانی مدت نیاز به توقف دارند به پارکینگ عمومی مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران به دنبال تکمیل پارکینگ های عمومی و احداث پارکینگ‌های مکانیزه است، اظهار کرد: محل دقیق پارکینگ‌های عمومی پیش بینی و مشخص شده است اما درخصوص پارک‌های مکانیزه به تمام شهرداری های مناطق ابلاغ شده تا در این باره اقدامات لازم را لحاظ کنند.

وی بیان کرد: در این راستا باید تکمیل اطلاعات به درستی صورت گرفته و فضاها معرفی بشود. اما باید در ابتدا پارکینک‌های مکانیزه‌ای که در سنوات قبل به بهره برداری رسیده و اکنون از کار افتاده و یا در نقاط نامناسبی جانمایی شده را بازسازی کنیم و به محدوده مناسب منتقل کنیم. تا یک ماه دیگر فضاهای پارک‌های مکانیزه‌ای که در دستور کار سال ۱۴۰۳ شهر تهران قرار دارد را مشخص می‌کنیم.

افندی‌زاده با بیان اینکه برای ساخت فضای پارک‌های مکانیزه آمادگی همکاری با سرمایه گذاران را داریم، عنوان کرد: به مجرد بررسی نهایی درخصوص پارک‌های حاشیه‌ای سایر مناطق را نیز برای جانمایی پارک‌های حاشیه‌ای آماده می‌کنیم. این نیازمند انعقاد قرارداد مجدد است تا فعلا ۱۴ منطقه دیگر را در لیست نهایی پارک‌های حاشیه‌ای قرار بدهیم. در این رابطه هماهنگی‌های لازم نیز با پلیس راهور از سوی شهرداری تهران انجام گرفته است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه