زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اسلایدر اصلی » بهادری جهرمی: نگاه دولت به «کتاب و کتابخوانی» نگاه راهبردی است
تاریخ انتشار : 2024/05/14 - 13:45
 کد خبر: 169383
 16 بازدید

بهادری جهرمی: نگاه دولت به «کتاب و کتابخوانی» نگاه راهبردی است

سخنگوی دولت گفت: نگاه جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم به کتاب و کتابخوانی همان نگاه مقام معظم رهبری است که یک نگاه راهبردی است.

بهادری جهرمی: نگاه دولت به «کتاب و کتابخوانی» نگاه راهبردی است

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: نگاه جمهوری اصلاح جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم به کتاب یک نگاه راهبردی است و این یعنی حوزه کتاب و کتابخوانی یک مسئله ساده صرف نیست.

وی ادامه داد: بازدید هر ساله مقام معظم رهبری از نمایشگاه کتاب نشان دهنده ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی و راهبری این حوزه توسط ایشان است که نشان می‌دهد یک نگاه راهبردی در جمهوری اسلامی به مقوله کتاب و کتابخوانی وجود دارد.

وی با اشاره به شعار نمایشگاه کتاب تهران گفت: در شعار سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به درستی گفته شده «برای ساختن آینده باید مطالعه کرد.» که شعاری بسیار راهبردی است.
سخنگوی دولت ادامه داد: همه باید معیار و شاخصمان را مقام معظم رهبری قرار دهیم در این صورت میزان توجه و تمرکزمان به مقوله کتاب و کتابخوانی بیشتر می‌شود و معیار و شاخصی برای ارزیابی تمرکزمان در این مقوله به دست می‌آید.
بهادری جهرمی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی چه در عرصه حکمرانی و چه در عرصه شهروندی به زمانی برسیم که بیشتر از اینکه گوشی در دستمان باشد، کتاب در دستانمان باشد.  در این صورت محتوا، دقت و سرعت حرکت در حوزه کتاب بهبود خواهد یافت و کیفیت زندگی در حوزه‌های خانوادگی، اجتماعی و حکمرانی به شدت ارتقاء می یابد.
وی با اشاره به افزایش ۱۶ برابری تولید کاغذ در داخل کشور گفت: در مقوله کاغذ قبل از شروع کار دولت سیزدهم تولید داخلی ۵ هزار تن بود، اما امروز به بیش از ۸۰ هزار تن افزایش یافته است. با حمایت‌های رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش به این هدف رسیدیم.
سخنگوی دولت افزود: در حوزه تولید کاغذ کتاب‌های درسی نیز به خودکفایی رسیده‌ایم و امیدوارم با اقدامات و تدابیری که در حوزه کتاب و نشر انجام شده  بتوانیم در بخش نیز به خودکفایی برسیم.
بهادری جهرمی با اشاره به بن خرید کتاب گفت: بن‌های کتاب زمینه خوبی را به وجود آورده تا کارکنان ادارات بتوانند از نمایشگاه کتاب استفاده کنند. اولویت دولت سیزدهم ترویج کتاب و کتابخوانی است و به همین دلیل بن خرید کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش بینی شد.
سخنگوی دولت ادامه داد: بنده خود به عنوان یک شهروند مخاطب بن‌های خرید انجمن قلم بودم.
وی در واکنش به مبلغ بن خرید کتاب خبرنگاران، از پیگیری موضوع از طریق مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش گفت: نظراتی که مقام معظم رهبری در مقوله کتاب و کتابخوانی اعلام می‌کنند، نگاه راهبردی است که در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد. در دبیرخانه دولت نیز سامانه اجرای زمانبندی تدابیر مقام معظم رهبری راه اندازی شده است.
بهادری جهرمی یادآور شد: نگاه جدی به تامین کاغذ داخلی خبر خوب دولت به حوزه نشر و کتاب است. تولید ۱۶ برابری کاغذ صرفاً یک خبر نیست، بلکه نشان دهنده تحولات بنیادین در کارخانجات تولید کاغذ و دستگاه‌ها و تجهیزات جدید استقرار یافته در کارخانجات است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه