زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۴
» اجتماعی » رشد ۵۰ درصدی بودجه گردشگری تهران نسبت به سال قبل
تاریخ انتشار : 2024/04/29 - 12:57
 کد خبر: 169135
 41 بازدید

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران اعلام کرد

رشد ۵۰ درصدی بودجه گردشگری تهران نسبت به سال قبل

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران از رشد ۵۰ درصدی بودجه توسعه گردشگری پایتخت در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال قبل خبر داد.

رشد ۵۰ درصدی بودجه گردشگری تهران نسبت به سال قبل

به گزارش ایسنا، سید احمد علوی با بیان اینکه لایحه سازمان گردشگری هنوز به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نرسیده است، اظهار کرد: به محض اینکه لایحه به کمیسیون ارائه شود، بررسی برای ارائه در صحن شورا در اسرع وقت انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید ببینیم لایحه در چه حد و اندازه‌ای است و آیا برای ارائه در صحن شورا آماده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اجرایی در حال انجام است؛ اما اجرای طرح مناطق ویژه گردشگری منوط به تشکیل سازمان است.

علوی با اشاره به اختصاص اعتباراتی به مناطق، ستاد گردشگری و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، تصریح کرد: موارد مربوط به ساختار منوط به ارائه لایحه است تا ببینیم چه پیشنهاداتی در حوزه ساختار ارائه خواهد شد.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اعلام اینکه به طور میانگین بودجه حوزه گردشگری نسبت به سال قبل ۵۰ درصد رشد پیدا کرده است، یادآور شد: برای مثال جهت توسعه گردشگری محلات در سال قبل ۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده بود و امسال این رقم به ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی اضافه کرد: در گذشته برای زیرساخت‌ها به صورت پروژه‌ای اعتبار در نظر گرفته می‌شد؛ اما امسال علاوه بر کدپروژه‌های موردی، ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای طرح‌هایی که در طول سال احصا می‌شوند، در نظر گرفته شده است. در مجموع اعتبار خوبی پیش‌بینی شده و امیدواریم به درستی به مرحله اجرا برسد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری , گردشگری
ارسال دیدگاه