زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» خبر داغ » بلندقامتان ایران، کوبا را هم قربانی کردند/ شاگردان کولاکوویچ در صدر جدول
تاریخ انتشار : 2018/09/15 - 21:50
 کد خبر: 16291
 262 بازدید

بلندقامتان ایران، کوبا را هم قربانی کردند/ شاگردان کولاکوویچ در صدر جدول

تیم‌ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات والیبال قهرمانی جهان، مقابل کوبا به برتری رسید.

بلندقامتان ایران، کوبا را هم قربانی کردند/ شاگردان کولاکوویچ در صدر جدول

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، محمد موسوی، علی شفیعی و مهدی مرندی (لیبرو) بازیکنان شروع کننده ایران در بازی مقابل کوبا در پنجمین روز از مسابقات قهرمانی جهان بودند.
در ست نخست بازی، تیم ایران با مشکلاتی در دریافت اول، هماهنگی و حمله روبرو بود و بازیکنان کوبا با استفاده از این نقاط ضعف و حملات موثرتر برتری خود را در زمین حفظ کرده و فاصله امتیازی زیادی ایجاد کردند. بازیکنان کوبا در این ست، 17 امتیاز از اسپک کسب کردند در حالی سهم ایران تنها 8 امتیاز بود. بازیکنان ایران 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند. نتیجه ست نخست 25 بر 17 برای کوبا بود.
بازیکنان ایران در ست دوم به خودشان آمدند و با ریکاوری روحی توانستند بازی همیشگی و روان خود را ارائه کنند. سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی ایران در مدیریت بازیکنان درون زمین، نقش بسزایی داشت. شاگردان کولاکوویچ در ست دوم، عملکرد فوق العاده ای در دفاع روی تور و استفاده از اشتباهات حریف داشتند. نتیجه ست دوم که 26 دقیقه طول کشید، 25 بر 18 برای ایران بود.
تنها حربه بازیکنان کوبا در ست سوم نیز، استفاده از قدرت پرش و اسپک های خود بود ولی بازیکنان ایران در دفاع روی تور بهتر از حریف عمل کردند و در نهایت با کمک اشتباهات حریف 25 بر 22 برنده ست شدند. بازیکنان ایران تا پایان این ست 37 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس توسط سعید معروف و 20 متیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.
برتری تیم ایران در ست چهارم نیز محسوس بود و تیم ایران توانست با امتیاز 25 بر 19 مقابل کوبا به برتری برسد و در مجموع با برتری 3 بر یک مقابل این حریف سرسخت به پیروزی برسد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه