زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اجتماعی » ابتکار: قوه قضاییه نظر نهایی خود را درباره «منع خشونت علیه زنان» سریع‌تر اعلام کند
تاریخ انتشار : 2018/09/15 - 12:28
 کد خبر: 16169
 272 بازدید

ابتکار: قوه قضاییه نظر نهایی خود را درباره «منع خشونت علیه زنان» سریع‌تر اعلام کند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در خصوص لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: به طور مجدد از قوه قضاییه خواستیم تا در اعلام نظر نهایی‌شان تسریع کنند و امید است که این لایحه به مجلس برود.

ابتکار: قوه قضاییه نظر نهایی خود را درباره «منع خشونت علیه زنان» سریع‌تر اعلام کند

معصومه ابتکار ۲۴ شهریورماه در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرکرد، اظهار کرد: اورژانس اجتماعی در سطح کشور در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت ایجاد شده و دارای بیش از ۴۰۰ مرکز در کشور و شش مرکز در چهارمحال و بختیاری است.

وی افزود: نکته مهم این است که باید در زمینه اورژانس اجتماعی اطلاع‌رسانی شود تا مردم بدانند که خدماتی به عنوان اورژانس اجتماعی وجود دارد و هرکجا همسرآزاری، کودک آزاری یا مسائلی همچون خودکشی صورت گرفت به آن مراجعه کنند.

ابتکار ادامه داد: افرادی که در جریان این وقایع قرار می‌گیرند مسئولیت دارند آن را به اورژانس اجتماعی اطلاع دهند که اگر این اقدام را انجام ندهند ممکن است به نوعی شریک جرم تلقی شوند.

وی تصریح کرد: اورژانس اجتماعی ۱۲۳ نوعی مداخله موثر در پیشگیری از این وقایع است.

معاون رییس جمهور در خصوص اقدامات دولت در این زمینه، تاکید کرد: به طور خاص در برنامه‌ها حمایت از اورژانس اجتماعی ۱۲۳ در سراسر کشور وجود دارد و برنامه‌ها و حمایت‌های خاصی با همکاری سازمان بهزیستی در سال گذشته داشتیم و امسال نیز خواهیم داشت.

وی گفت: در آسیب‌های اجتماعی نیز دولت برنامه‌های کلان دارد و در موضوعاتی همچون اعتیاد و سایر موضوعاتی که در کشور وجود دارد فعالیت‌هایی به ویژه در بحث اشتغال در حال انجام است.

ابتکار اضافه کرد: مهم‌ترین مسئله جدی در بحث خانواده و زنان مسئله اشتغال پایدار و نیاز به‌کار دختران جوان است که تلاش‌هایی در حال انجام است.

وی افزود: در مسائل حقوقی خشونت و ابعاد مختلف که یکی از مهم‌ترین آنان مسائل اشتغال است برای خانواده و زنان اقداماتی در حال انجام است.

ابتکار در خصوص لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: به طور مجدد از قوه قضاییه خواستیم تا در اعلام نظر نهاییشان تسریع کنند و امید است که این لایحه به مجلس برود.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ
ارسال دیدگاه