زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۵
» اسلایدر اصلی » ارتش امریکا: تهران یک ماه با ساخت بمب اتمی فاصله دارد / ایران بزرگترین انبار موشک خاورمیانه است
تاریخ انتشار : 2023/03/24 - 19:02
 کد خبر: 157822
 53 بازدید

ارتش امریکا: تهران یک ماه با ساخت بمب اتمی فاصله دارد / ایران بزرگترین انبار موشک خاورمیانه است

فرمانده ارتش امریکا گفت: ایران می تواند در فاصله یک ماه، سلاح هسته ای تولید کند. ارتش امریکا گزینه های متعددی را در برابر تصمیم ایران برای ساخت سلاح هسته ای تدارک دیده است.

ارتش امریکا: تهران یک ماه با ساخت بمب اتمی فاصله دارد / ایران بزرگترین انبار موشک خاورمیانه استبه گزارش عصرایران به نقل از الجزیره، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا (فرمانده ارتش امریکا) روز پنجشنبه مدعی شد ایران قدرت بی ثبات سازی منطقه را دارد.

مایکل کوریلا فرمانده ارتش امریکا در غرب آسیا (فرماندهی مرکزی – سنتکام) هم گفت ایران در حال ادامه غنی سازی اورانیوم در سطح بالاتری از سطح مورد نیاز استفاده غیرنظامی است.
تهران یک ماه با ساخت بمب اتمی فاصله دارد / ایران بزرگترین انبار موشک خاورمیانه است
وی افزود: ایران هم اکنون بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه را دارد. ایران هزاران موشک بالستیک دارد. دسترسی ایران به سلاح هسته ای، خاورمیانه را برای ابد تغییر خواهد داد.

این مقام ارشد نظامی امریکا همچنین از توسعه روابط ایران – روسیه اعلام نگرانی کرد و گفت امریکا در حال کار با شرکای منطقه ای برای مقابله با این وضعیت است.

به گفته فرمانده ارتش امریکا در غرب آسیا، ایران دارای بزرگترین نیروی پهپادی در منطقه است.

او ادعا کرد: هم پیمانان ایران در حال فعالیت برای بی ثبات سازی منطقه هستند … در سه ماه اخیر 5 محموله بزرگ تسلیحات ایران که برای حوثی های یمن ارسال شده بود را توقیف کردیم.

این مقام ارشد ارتش امریکا ادامه داد: اولویت امریکا شامل مهار ایران، مقابله با سازمان های تندرو و رقابت استراتژیک با چین و روسیه است.
وزیر خارجه امریکا هم پنجشنبه (دیروز) گفت ایران به توسعه توانایی خود برای تولید مواد مورد نیاز ساخت سلاح هسته ای در مدت خیلی کوتاه ادامه می دهد.

وی گفت: امریکا به همراه شرکای خود، از طریق تحریم ها، مبارزه با فعالیت های ثبات زدای ایران در منطقه و تلاش برای پایان دادن به جنگ یمن، به مقابله با رفتارهای ایران مشغول است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اسلایدر اصلی , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه