زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» اجتماعی » افتتاح طرح‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی توسط وزیر بهداشت
تاریخ انتشار : 2018/09/07 - 16:36
 کد خبر: 15457
 249 بازدید

در سومین روز از سفر وزیر بهداشت به استان‌های شرقی صورت گرفت

افتتاح طرح‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی توسط وزیر بهداشت

وزیر بهداشت چندین طرح بهداشتی، درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور را افتتاح کرد.

افتتاح طرح‌های بهداشتی، درمانی و آموزشی توسط وزیر بهداشت

دکتر سید حسن هاشمی با حضور در مرکز جامع خدمات سلامت روستایی شهدای دهنو خالصه، به طور همزمان 10 پروژه دیگر بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور را افتتاح کرد.

در این مراسم 11 واحد ارائه دهنده خدمات بهداشتی شامل 5 مرکز جامع خدمات سلامت، 5 خانه بهداشت و یک پایگاه سلامت شهری در فضایی بالغ بر 30 هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 670 میلیون تومان در منطقه تحت پوشش دانشکده علئم پزشکی نیشابور به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

در ادامه پایگاه اورژانس هوایی نیشابور نیز به عنوان سی و هفتمین پایگاه اورژانس هوایی کشور یکی از طرح هایی بود که با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد .

این پایگاه اورژانس هوایی در زمینی به مساحت 17 هزار و 500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 540 میلیون تومان و در مدت زمان دو ماه ساخته شده است که شامل یک واحد پانسیون برای استقرار کادر پروازی با متراژ 150 متر مربع، ساخته شده است.
با افتتاح این پایگاه، خدمات اورژانس هوایی به جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفری شهرستانهای نیشابور، قوچان، کاشمر، تربت حیدریه، اسفراین و فیروزه ارائه می شود.
گفتنی است که اورژانس هوایی نیشابور به ‌علت گستردگی و موقعیت ویژه شهرستان‌ های اطراف، یکی از نیازهای مهمی بود که می‌تواند نقش ویژه‌ای در خدمت‌رسانی حوادث و فوریت‌های پزشکی برای مردم داشته باشد.

با حضور وزیر بهداشت بخش‌های جدید بیمارستان 22 بهمن نیشابور نیز شامل بخش‌های مراقبت های ویژه (ICU) و جراحی با ظرفیت 15 تخت بیمارستانی جدید افتتاح شد.

این دو بخش جدید بیمارستان 22 بهمن نیشابور در مدت یک سال و در زمینی با زیربنای 800 متر مربع با مشارکت دکتر فهیمه نوذری و مهندس امیر نیکجو از خیرین سلامت، سفر مقام معظم رهبری و اعتبارات دولتی حاصل از صرفه جویی در مصارف با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است.
در ادامه با حضور وزیر بهداشت با بهره برداری از بخش های جدید این بیمارستان، 15 تخت جدید شامل 3 تخت مراقبت های ویژه و 12 تخت جراحی به ظرفیت این بیمارستان اضافه شد.

وزیر بهداشت همچنین با حضور در مرکز مطالعه کوهورت سالمندی نیشابور، از ماکت پارک سلامت سالمندان این شهر رونمایی کرد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه