زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۳۰
» اجتماعی » وزارت کار: سه درصد از بازنشستگان حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت می‌کنند
تاریخ انتشار : 2018/09/06 - 19:34
 کد خبر: 15355
 212 بازدید

وزارت کار: سه درصد از بازنشستگان حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت می‌کنند

سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت:در حال حاضر فقط سه درصد از جمعیت بازنشستگان حقوق زیر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند.

وزارت کار: سه درصد از بازنشستگان حقوق زیر یک میلیون تومان دریافت می‌کنند

انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از بازنشستگان در تالار مهتاب اهواز اظهار کرد: این توفیق برای بنده حاصل شد تا در جمع صمیمی و جشن بازنشستگان حضور پیدا کنم؛ بازنشستگان و پیشکسوتان گنجینه‌های پرباری هستند که سال‌های تلاش آن‌ها در عرصه‌های فرهنگی، آموزشی، سیاسی و اجتماعی اثرات پرباری را نصیب جامعه کرده است.

محسنی بندپی تأکید کرد: باید بتوانیم با همکاری مجلس شورای اسلامی، همسان سازی حقوق که مطالبه بر حق بازنشستگان است را محقق کنیم؛ نباید مصوبه و حکم به تنهایی بیاید بلکه باید اعتباری در این راستا اختصاص دهند.

وی خبر داد: در بازنشستگی کشوری حداقل حقوق را افراد از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش دادیم؛ در حال حاضر فقط سه درصد از جمعیت بازنشستگان حقوق زیر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بر ما تکلیف است که به پاس خدمات ارزشمند بازنشستگان از آن‌ها حمایت ویژه‌ای داشته باشیم، تصریح کرد: وزارت کار بزرگترین وزارتخانه اجتماعی است و اگر هم بنگاهی برای فعالیت‌های اقتصادی به ما واگذار شده قطعا از منافع آن در راستای ارتقا بخشیدن به خدمات اجتماعی بازنشستگان در صندوق‌های مختلف هزینه می‌کنیم تا آسایش روحی، روانی و معنوی برای آن‌ها فراهم شود.

سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه رفع دغدغه پرداخت هزینه‌های سلامت برای بازنشستگان یکی دیگر از مسائل مطرح شده است، ادامه داد: با افزایش سن، بیماری‌هایی که بر افراد چیره می‌شود، هزینه‌های بسیار بالایی دارد و خرید خدمات برای آن‌ها نیز به تبع هزینه بسیار بالاتری نسبت به دیگر بیماری‌ها خواهد داشت.

محسنی بندپی یادآور شد: تقریبا بیماری‌های صعب العلاج با سنی حدود بالای ۵۰ تا ۶۰ سال بر آدم چیره می‌شود که خرید خدمات در این زمینه هزینه‌های بالایی می‌طلبد.

وی بیان کرد: باید بتوانیم دغدغه خرید خدمات سلامت را برای بازنشستگان برطرف و بسته بیمه تکمیلی را برای آن‌ها تدوین کنیم تا پوشش خدمات سلامتی را افزایش دهد.

سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۲۳.۴ درصد جمعیت کشور دچار اضطراب روحی و روانی هستند، عنوان کرد: ۲۰ درصد سالمندان زن و ۱۰ درصد سالمندان مرد تنها زندگی می‌کنند که با راه اندازی کانون‌های امید آن‌ها از تنهایی بیرون می‌آیند.

محسنی بندپی در پایان گفت: در شهر‌های با جمعیت بالای ۴ هزار و ۵۰۰ نفر بازنشسته نسبت به راه اندازی این کانون‌های امید اقدام می‌کنیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر دوم , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه