زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۸
» اسلایدر دوم » جانشین مک‌کین تعیین شد
تاریخ انتشار : 2018/09/05 - 12:59
 کد خبر: 15200
 339 بازدید

جانشین مک‌کین تعیین شد

فرماندار ایالت آریزونای آمریکا در پی مرگ مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه این ایالت در کنگره، «جان کیل»، سناتور سابق ۷۶ ساله را جایگزین او کرد.

جانشین مک‌کین تعیین شد

این اقدام وی در آستانه رای‌ گیری مهم در سنا برای تایید یک قاضی محافظه‌کار برای دیوان عالی آمریکا صورت گرفت تا اکثریت جمهوری‌خواهان در سنا حفظ شود.

داگ دوسی، فرماندار ایالت آریزونا، در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد جان کیل، سناتور سابق ۷۶ ساله، پذیرفت تا ژانویه 2019 کرسی همکار سابق خود را حفظ کند.

در حالی که جلسه استماع برای انتصاب برت کاوانا که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای دادگاه عالی منصوب شده است، در واشنگتن ادامه دارد، دوسی از این موضوع ابراز خرسندی کرد که سناتور کیل می‌تواند در این خصوص رای مثبت دهد.

پس از استماع عمومی کاوانا از سوی کمیسیون قضایی در هفته جاری، نشست سنا برای تایید وی برگزار خواهد شد.

با احتساب انتصاب جان کیل، جمهوری‌خواهان ۵۱ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا آمریکا را در اختیار خواهند داشت و می‌توانند انتصاب‌های ترامپ را در دادگاه عالی تایید کنند.

در پی مرگ مک‌کین در ۸۱ سالگی بر اثر سرطان، اکثریت جمهوری‌خواهان مدت کوتاهی به خطر افتاد و تعداد کرسی‌های حزب جمهوری خواه به ۵۰ رسید.

کاخ سفید علاقه‌مند است گزینه پیشنهادی برای دیوان عالی پیش از انتخابات پر اهمیت پارلمانی ششم نوامبر تایید شود. در انتخابات مذکور برای یک سوم کرسی‌های سنا تصمیم گیری می‌شود.

جان کیل به مدت ۱۸ سال همزمان با جان مک‌کین تا سال ۲۰۱۳ نماینده ایالت آریزونا بود.

قیمت طلا پس از این‌که روز گذشته به پایین‌ترین حد خود در بیش از یک هفته اخیر سقوط کرد در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا تحت تاثیر ضعیف‌ شدن ارزش دلار افزایش پیدا کرد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه