زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۸
» خبر داغ » خواص فوق‌العاده این سنگ در جلوگیری از بوی بد عرق
تاریخ انتشار : 2018/09/05 - 12:46
 کد خبر: 15191
 329 بازدید

خواص فوق‌العاده این سنگ در جلوگیری از بوی بد عرق

هرفردی برای جلوگیری از بوی بد بدن راه های مختلفی دارد. برخی دست به دامان طبیعتند و برخی به مواد شیمیایی روی می آورند. در این مطلب برای شما از خواص زاج سفید برای از بین بردن بوی بدن صحبت کرده ایم.

خواص فوق‌العاده این سنگ در جلوگیری از بوی بد عرق

زاج سفید یک نوع سنگ بلوری شکل هست که در طبیعت وجود داره و از زمان بسیار قدیم به عنوان ضد عرق استفاده میشده و البته مصارف دیگری هم داشته است.

زاج سفید در حقیقت سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیم است که سولفات آلومینیوم AL2(SO4)3, N H2O با نام تجاری‌اش آلوم یا زاج سفید هست.

این ماده با قیمت بسیار کم در هر عطاری که برید وجود داره. شکلش شبیه سنگ نمکیه که خرد شده باشه. هر سیر (واحد وزن در عطاریها) از اون قیمتی بین 500 تا هزار تومن داره که البته به محل عطاری و انصاف فروشنده هم بستگی داره. ولی هر سیر اون برای چند ماهتون کافیه و در واقع با سالی حدود دو یا سه هزار تومان (به قیمت فعلی) میتونید برای خودتون ضد عرق طبیعی و سالم تهیه کنید.

چگونگی استفاده از زاج سفید برای جلوگیری از بوی بد عرق

اما طرز استفاده: زاج سفید رو اگر قطعاتش بزرگ باشه اول کمی بکوبید تا خرد بشه. بعد اون رو در دستگاه آسیاب کننده خانگی بریزید و به صورت پودر در بیارید. ضد عرق و ضد بوی بدن شما آماده است.

برای استفاده کافیست که روزی یک بار دستتون رو خیس کنید و سر انگشتانتون رو به پودر زاج سفید آغشته کنید و اون رو مثل مام یا دئودورانت خود به بدنتون بمالید یا اینکه میتونید بعد از هر حمام اون رو به بدن خیستون بمالید و این یعنی خداحافظی با عرق کردن و خداحافظی با بوی بد بدن در یک روز گرم تابستان یا هر فصل دیگه.

چند توصیه برای بو نگرفتن بدن
برای اینکه از بوی بد بدن در امان بمانید باید به رژیم غذایی‌تان دقت کنید. هم از لحاظ کیفیت سردی و گرمی و هم از جهت خواص مواد غذایی ، برخی از مواد غذایی مثل سیر و پیاز و ادویه‌ها پس از گوارش درون بدن، موادی بدبو تولید می‌کنند که می‌تواند از طریق عرق و یا ریه‌ها دفع شوند و بوی بد بدن و دهان را به وجود بیاورند.
شرایط سن و جنس و مزاجی هم باید مد نظر باشد،دختران نوجوانی که دوران بلوغ را سپری می‌کنند باید بیش از دیگران به بهداشت و پاکیزگی پوست خود اهمیت دهند، چون در دوران بلوغ به دلیل افزایش هورمون‌های جنسی، ترشحات غدد عرق زیر بغل و اندام تناسلی افزایش می‌یابد.
استحمام روزانه برای از بین بردن میکروب ها، استفاده از مواد ضد عرق و ضد بو و همچنین تعویض لباس ها به صورت روزانه مناسب ترین راه از بین بردن این مشکل خواهد بود.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه