زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۲۵
» بین الملل » اردوغان : حمله به ادلب یک قتل‌عام خواهد بود/در پرونده کشیش آمریکایی کوتاه نمی‌آییم
تاریخ انتشار : 2018/09/05 - 9:26
 کد خبر: 15149
 281 بازدید

اردوغان : حمله به ادلب یک قتل‌عام خواهد بود/در پرونده کشیش آمریکایی کوتاه نمی‌آییم

یک روزنامه‌ ترکیه‌ای به نقل از رئیس جمهوری این کشور نوشت، حمله به منطقه ادلب سوریه که در کنترل مخالفان قرار دارد، یک قتل‌عام خواهد بود.

اردوغان : حمله به ادلب یک قتل‌عام خواهد بود/در پرونده کشیش آمریکایی کوتاه نمی‌آییم

به نوشته روزنامه‌ حریت چاپ ترکیه، رجب طیب اردوغان ، رئیس‌جمهوری ترکیه در حال بازگشت از سفر رسمی‌اش به قرقیزستان در هواپیما در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست آتی سران کشورهای روسیه، ترکیه و ایران در تهران نتایج مثبتی خواهد داشت.

اردوغان گفت‌: وضعیت ادلب سوریه مهم است اما همکاری‌ میان ترکیه و روسیه نیز مهم است.

رئیس‌جمهوری ترکیه ضمن ابراز نارضایتی از نحوه اجرای توافقنامه ترکیه و آمریکا درباره شهر منبج سوریه گفت‌: نقشه راه توافق شده میان آنکار و واشنگتن درباره منبج در مسیر صحیحی قرار ندارد.

وی درباره پرونده اندرو برانسون، کشیش آمریکایی بازداشت شده در ترکیه به اتهام جاسوسی و تروریسم اظهار داشت: روند قانونی در پرونده برانسون ادامه دارد و ما نمی‌توانیم به خواسته‌های غیرقانونی آمریکا در این پرونده تن دهیم.

اردوغان با اشاره به درخواست آمریکا برای آزادی برانسون و بازگشت او به کشورش گفت: ترکیه از حاکمیت قانون پیروی می‌کند و آمریکا هرگز نمی‌تواند در این پرونده با تهدید پیشرفتی حاصل کند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که طبق برخی از اطلاعات تایید شده از سوی چندین منبع مستقل گروه‌های تروریستی هیئت تحریر الشام (النصره سابق) برای اجرای حرکت تحریک آمیز دیگری جهت اتهام دمشق به استفاده از سلاح‌ های شیمیایی علیه غیرنظامیان در استان ادلب آماده می‌شوند.

به گفته این مسئول روس، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در نظر دارد از این اقدام تحریک آمیز به عنوان بهانه‌ای برای حمله به برخی اهداف دولت سوریه استفاده کند، در همین راستا چند روز پیش یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا با ۵۶ موشک کروز به منطقه خلیج فارس و نیز بمب‌افکن بی۱بی را به همراه ۲۴ موشک کروز به پایگاه هوایی العدید در قطر منتقل کرده است.

به گفته برخی از منابع میدانی، ارتش سوریه نیز تجهیزات و استحکامات گسترده‌ای را به استان ادلب منتقل کرده است و در حال‌ حاضر منتظر اعلام ساعت صفر برای آغاز حمله نظامی گسترده‌ای با هدف باز پس گیری این استان از تروریست‌های النصره است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه